Святійший Патріарх Філарет звершив чин Пасії з читанням Євангелія від Марка

10 березня 2023 року, у п’ятницю ввечері другої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив мале повечір’я з чином Пасії у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Святійшим Владикою було прочитано друге страсне Євангеліє від святого апостола і євангелиста Марка (14-15 гл.).

Після прочитання Євангелія з проповіддю до присутніх звернувся клірик собору протоієрей Іоан Київський.

Під час Великого посту у храмах звершується богослужіння, присвячене Страстям Христовим. Цей особливий чин служби називається Пасія, з латинської раssiо (пасіо) – страждання, страсті. За богослужінням згадуються останні дні та години земного життя Іісуса Христа. Під час цього богослужіння людина надихається на подвиг проходження посту і готується до зустрічі Світлого Христового Воскресіння.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з народним депутатом Ольгою Василевською-Смаглюк

11.03.2023
9 березня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарету у своїй резиденції зустрівся з народним депутатом України від фракції «Слуга народу» Ольгою Василевською-Смаглюк. Сторони обговорили події російсько-української війни, міжконфесійну, загальнополітичну ситуацію в країні, відзначили роль Церкви, як консолідуючої суспільної інституції. «Православна Церква в Україні повинна бути єдиною. Зараз […]