Святійший Патріарх Філарет звершив Літургію Ранішосвячених Дарів

9 березня 2022 року, у середу першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному патріаршому  соборі міста Києва.

За богослужінням Його Святості співслужили клірики кафедрального собору.

Літургія ранішосвячених Дарів – богослужіння, за яким саме таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів освячених раніше на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п’ятницям, на 5-й седмиці – в четвер, а на Страсному тижні – в понеділок, вівторок і середу. Втім, з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих Літургія ранішосвячених Дарів може бути звершена і в інші дні Великого посту, однак в суботу і неділю вона ніколи не відправляється, оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.

Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, який жив в VI столітті після Р. Хр.

Літургія Ранішосвячених Дарів є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього Передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв’язок з джерелом життя – причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа.

Відзначимо, що всі трансляції патріарших богослужінь відбуваються на фейсбук-сторінці Патріарха Філарета. Хто має потребу і можливість запрошуємо приєднуватись до молитви через онлайн-трансляцію.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Патріарха Філарета до керівників держав-членів НАТО (UA/EN)

9.03.2022
До керівників держав-членів НАТО Поділитися дописом: