Святійший Патріарх Філарет звершив новорічний молебень у Володимирському кафедральному соборі

1 січня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив молебень на новоліття у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Після молебню, вітаючи парафіян з Новим роком, Патріарх Філарет звернувся до присутніх у храмі зі словом проповіді:

“Ваше високопреосвященство, всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас з Новим 2021 роком!

Ми, насамперед, повинні дякувати Богові за минулі роки і за минулий 2020 рік, за всі ті благодіяння, які Господь послав нам у минулому році.

А тепер ми просимо, щоб Господь зберіг мир в Україні і в усьому світі. Головне позбавив нас від цього коронавірусу, який фактично перевернув увесь світ. І страждає від коронавірусу не тільки Україна, а страждає весь світ.

За що Господь попустив це зло? За наші гріхи, бо Господь не залишає непокараним жодного гріха. І тому, для того, щоб Господь не карав нас – треба каятись у всіх гріхах і не грішити. Якщо ми будемо йти цим шляхом, то Господь, як попустив коронавірус, так і знищить. Миттєво прийшов і миттєво може відійти. Тому, треба насамперед каятись у гріхах, а по-друге, просити Бога, щоб Він визволив нас від цієї біди. І нас, і всю Україну, і весь світ, тому що ми всі є творінням Божим.

Нехай Господь у новому році подасть усім нам здоров‘я і всяке благополуччя. Тому що без здоров’я людина непридатна ні до чого, вона не потрібна. А людина здорова потрібна, бо вона може працювати, і допомагати, і молитися, і дякувати Богові.

Тому, будемо дякувати Богові за всі Його благодіяння і просити, щоб у наступному році Він не позбавив нас Своїх Божественних благ” – сказав у своєму привітанні Патріарх.

Сьогодні, 1 січня, виповнюється 71 рік з часу чернечого постригу Святійшого Патріарха Філарета. У 1950 році, під час навчання в Московській духовній академії, тоді ще студент Михайло Денисенко, прийняв чернецтво з іменем Філарет, на честь святого праведного Філарета Милостивого.

У вівтарі собору Патріарха Філарета привітали священнослужителі, побажавши Предстоятелю многих і благословенних літ життя та подарували Святійшому ікону Божої Матері.

Предстоятель подякував духовенству за привітання і закликав на всіх Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння в неділю перед Різдвом Христовим, святих отців

3.01.2021
3 січня 2021 року, у неділю 30-ту після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: