Святійший Патріарх Філарет звершив останню в цьому році Пасію

24 березня 2023 року, у п’ятницю ввечері четвертої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив мале повечір’я з чином Пасії, останньої у цьому році, у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Патріарх Філарет прочитав четверте страсне Євангеліє від святого апостола і євангелиста Іоана (18-19 гл.).

Після прочитання євангелія до присутніх у храмі зі словом проповіді про сенс хресних страждань Христа Спасителя звернувся священник собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Пасія (від лат. Рassio – страждання, пристрасті), унікальний богослужбовий чин, під час здійснення якого згадуються хресні страждання на Голгофі Христа Спасителя. Пасія є досить розповсюдженим в Україні та характерним для Великого посту богослужінням, оскільки своїм змістом допомагає віруючим краще підтримувати покаянний дух і достойно йти шляхом смирення й стриманості.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

У Києві провели у вічність загиблого захисника України, оборонця Маріуполя Артура Ворону

25.03.2023
24 березня 2023 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі було звершено чин похорону загиблого захисника України, оборонця Маріуполя, бійця окремого загону спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України Артура (у святому хрещенні Артемія) Ворони. Поділитися дописом: