Святійший Патріарх Філарет звершив урочисте Пасхальне богослужіння

24 квітня 2022 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Пасху Христову, Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Цього року український народ святкує Великдень в умовах страждань, які ми всі терпимо через повномасштабну жорстоку війну росії проти України. Через комендантську годину, яка триває вночі задля громадської безпеки, ми не змогли фізично бути присутніми на нічному великодньому богослужінні всі разом, тому багато парафіян єдналися у спільній молитві та прославляли Воскреслого Христа Життєдавця через онлайн-трансляцію.

Під час великодньої відправи Патріарху Філарету співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та клірики кафедрального собору.

Незадовго до опівночі Патріарх із духовенством вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес».

Далі Святійший Патріарх та духовенство увійшли до храму, де рання продовжилась каноном Пасхи. Під час богослужіння Патріарх Філарет виголосив своє цьогорічне Пасхальне послання. Наприкінці ранньої клірик Володимирського собору протоієрей Олександр Шмуригін прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після ранньої Святійший Патріарх очолив служіння Божественної літургії. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) читалося різними мовами. Патріарх Філарет почав читання грецькою, а далі священнослужителі продовжили читання українською, слов’янською, латинською, російською та англійською мовами.

За богослужінням підносились особливі посилені молитви за Україну: наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої сердечні молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських чужинців-окупантів, захищав, оберігав та зміцнював дух наших героїв-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

За літургією співав Патріарший хор та кліросний хор Володимирського собору.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним), а також пасок і великодніх приношень.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС! ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА!

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Привітання Святійшого Патріарха Філарета зі святом Пасхи

24.04.2022
24 квітня 2022 року ввечері, у день свята Світлого Христового Воскресіння, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет молився під час Пасхальної вечірньої та ранньої у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: