Святійший Патріарх Філарет звершив вечірню з чином прощення

26 лютого 2023 року, перед початком Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив велику вечірню з чином прощення у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужило духовенство собору.

Під час чину прощення Святійший владика звернувся до пастви з повчальним словом, у якому розповів на необхідності прощення провин нашим ближнім:

“Дорогі браття і сестри! Ми знаходимось напередодні Великого посту – часу, коли християнин повинен очиститись від гріхів, зустрічаючи найвеличніше християнське свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа із мертвих.

Напередодні цього великого свята ми повинні очиститись від гріхів. А для того, щоб очиститись від гріхів, треба очистити свою душу від усяких злих почуттів: осудження, гніву, заздрості та інших почуттів. Церква встановила перед початком Великого посту, тобто початком очищення, простити один одному гріхи, образи. Для чого? Для того, щоб душа була здібна прийняти благодать Святого Духа, яка очищає людину від гріха. А якщо в душі, серці, кипить ненависть, то як ми з такими почуттями можемо звертатись до Бога і говорити: “прости нам, як і ми прощаємо”? А де ж ви прощаєте, якщо у вас у серці ненависть до свого ближнього? Не можете ви отримати від Бога прощення, бо Господь сказав: “якщо не будете прощати провини винуватцям вашим, то і Отець ваш Небесний не простить вам” (Мф. 6, 15).

Коли ми готуємось до того, щоб Господь простив нам гріхи, нам треба примиритись зі своїми кривдниками. А якщо їх нема тут або вони не хочуть примиритись, як бути у такому випадку? В такому випадку треба зі своєї душі викинути оці пороки ненависті, гніву, заздрості та інші подібні гріхи, незалежно від того, чи супротивник прощає тебе чи не прощає. Тому, Церква і встановила, напередодні Великого посту, великого очищення – просити прощення один у одного, щоб душа була мирна, спокійна і тоді молилась: прости нам, як і ми прощаємо.

Будемо просити один у одного прощення, а якщо кривдник наш відсутній, то в душі простити йому. Господь бачить наші добрі наміри,” — наголосив Предстоятель.

Після цього Його Святість попросив прощення у всіх присутніх в храмі:

“Дорогі браття і сестри! Немає людини на землі, яка би не згрішила або не образила когось, немає таких. І я, як ваш архіпастир, теж грішу перед вами і тому, оскільки грішу, то і винний перед вами. І в сьогоднішній святий день, день прощення, я прошу вас простити мені всі мої провини вільні і невільні” – звернувся до парафіян Патріарх та вклонився до землі.

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет благословив кожного на Великий піст.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет відзначив нагородами військовослужбовців ЗСУ

27.02.2023
27 лютого 2023 року Патріарх Київській і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з військовослужбовцями спеціального підрозділу «ЗҐАРД» Збройних сил України. Поділитися дописом: