Святійший Патріарх Філарет звершив Вечірню з чином прощення

14 березня 2021 року ввечері, перед початком Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Вечірню з чином прощення у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після співу великого прокимну і закриття Царських врат Його Святість переоблачився у великопісні чорні ризи.

Під час чину прощення Святійший Патріарх Філарет звернувся до пастви з повчальним словом у якому розповів на необхідності прощення провин нашим ближнім:

“Ми вступаємо у Великий піст. Вступаємо для того, щоб у дні Великого посту очиститись від гріхів. Ми сьогодні у Євангельському читанні чули – Господь сказав: «Якщо будете прощати провини ближньому своєму, то і Отець ваш Небесний простить вам провини ваші». Тому Церква напередодні цього Великого посту і запитає нас своїм богослужінням простить провини своїм ближнім. Але якщо ближній знаходиться далеко? І до нього немає доступу, то як отримати прощення? Прощення отримати просто – простив в своїй душі йому і май свою душу, очищену від гріха. А як супротивник буде ставитися до цього, то це його справа.

Згадаймо преподобних печерських Тита і Євагрія. Коли ченці, не просто ченці Печерської лаври, а друзі були, а потім посварились. Посварились так, що не хотіли бачити один одного. І коли диякон Тит кадив, то Євагрій відвертався. І Тит захворів і став помирати. І тоді звернувся до Євагрія і став просити прощення. А Євагрій не простив його, не простив, а Тит простив. І тоді Господь Тита підняв з ліжка хвороби, а Євагрій помер. Оце приклад того, що Господь бачить усе, що відбувається в наших душах, і Він вирішує нашу долю. Титу послав здоров’я, а Євагрій помер, бо не хортів простити. І Церква нагадує нам про цей випадок із життя ченців Києво-Печерської лаври для того, щоб наглядно показати, що не хочеш простити, але мусиш простити. Мусиш, якщо хочеш, щоб Господь простив тобі твої провини. Ясно ж сказав Господь: «Якщо будете прощати, то і Отець ваш Небесний простить вам».

Тому ми і зібрались сьогодні для того, щоб нагадати, з одного боку, про обов’язок наш напередодні Великого посту простити провини один одному; а з другого боку, нагати про те, що якщо не будемо прощати, то даремний буде наш піст. Ми не отримаємо прощення своїх гріхів, хоч і будемо молитися.

Тому, дорогі браття і сестри, простимо один одному всі провини. Що значить простити? Викинемо із свого серця цю образу! І якщо ми викинемо із свого серця цю образу, то душа отримає примирення, мир і заспокоєння. І тоді в цьому мирному стані душі ми будемо молитися, і Господь почує молитву. А про що будемо молитися? Про прощення гріхів. І Господь простить нам, тому що ми простили і виконали Його слова. Бо Він сказав: «Якщо будете прощати, то і Отець ваш Небесний простить вам провини ваші».

Тому, дорогі браття і сестри, я як ваш архіпастир, насамперед, прошу прощення за всі мої обіди, якщо я комусь щось докорив”, – сказав Патріарх Філарет.

Після цього Святійший Патріарх благословив присутніх у храмі людей.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет привітав єпископа Сумського і Охтирського Никодима з 50-річчям від Дня народження

15.03.2021
15 березня 2021 року єпископ Сумський і Охтирський Никодим відзначає 50-ту річницю від Дня народження. З нагоди ювілею Святійший Патріарх Філарет надіслав єпископу Никодиму вітальний адрес. Також за заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Православної Церкви та з нагоди 50-річчя від Дня народження Патріарх Філарет нагородив єпископа […]