Святійший Патріарх Філарет звершив вечірню з винесенням Плащаниці

14 квітня 2023 року, у Велику П’ятницю, коли Церква згадує спасительні Страсті Господа нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив у Володимирському кафедральному соборі вечірню з чином винесенням Плащаниці Господа нашого Ісуса Христа.

Його Святості співслужило духовенство соборного храму.

Наприкінці вечірньої, під спів тропаря “Благообразний Йосиф, з древа знявши Пречисте Тіло Твоє…”, Предстоятель разом з духовенством виніс святу Плащаницю з вітаря на середину храму.

За богослужінням Святійший владика виголосив проповідь перед Плащаницею.

Також Патріарх Філарет разом з духовенством прочитав канон «Плач Божої Матері». Словами цього канону Церква від імені Пресвятої Богородиці скорботно тужить споглядаючи страждання Свого Сина і нашого Господа.

У Страсну п’ятницю православні християни згадують страждання і Хресну смерть Спасителя: саме у п’ятницю, напередодні єврейського свята Песах, завершуючи Своє земне служіння, Господь помер на Хресті за людські гріхи.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

АНОНС. Патріарші богослужіння у день свята Пасхи (+трансляції та розклад освячення пасок у Володимирському соборі)

14.04.2023
З нагоди свята Пасхи – Світлого Христового Воскресіння – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершить святкові богослужіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: