Святійший Патріарх Філарет звершив вечірню з винесенням Плащаниці

30 квітня 2021 року, у Велику П’ятницю, коли Церква згадує святі спасительні Страсті Господа нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Філарет відслужив у Свято-Володимирському кафедральному соборі вечірню з винесенням Плащаниці Господа Ісуса Христа.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та клірики собору.

Після виносу Плащаниці Святійший Владика виголосив проповідь.

Також Святійший Патріарх Філарет разом із духовенством прочитав канон «Плач Божої Матері». «Горе мені, чадо моє, горе мені, світе мій», – словами цього канону Церква від імені Пресвятої Богородиці скорботно тужить споглядаючи страждання Христові. Це вечірнє богослужіння має заупокійний характер. Це поховання Самого Ісуса Христа, тому як і на відспівуванні, усі в храмі стоять із запаленими свічками.

Цього дня православні християни згадують страждання і Хресну смерть Спасителя: саме в п’ятницю, напередодні єврейського свята Песах, завершуючи Своє земне служіння, Господь помер на Хресті за людські гріхи. Цього дня в Православній Церкві звершують три особливі богослужіння. Зранку служать Царські Часи, під час яких читається Страсне Євангеліє, близько першої години дня звершується вечірня із чином винесення Плащаниці, а ввечері – рання Великої Суботи.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Проповідь Патріарха Філарета після чину винесення Плащаниці Господа Ісуса Христа

30.04.2021
Проповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета після чину винесення Плащаниці Господа нашого Ісуса Христа, яка була виголошена у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва 30 квітня 2021 р. Поділитися дописом: