Святійший Патріарх Філарет звершив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста

26 вересня 2022 року, напередодні великого дванадесятого свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Його Святості співслужили клірики патріаршого собору.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами як символ дерева життя, був покладений на святий престіл, а перед Хрестом поставлений світильник. За богослужінням була звершена літія, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей.

Після великого славослів’я Патріарх, тричі покадивши престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством під звуки дзвонів виніс святиню на середину храму.

Згідно з православною традицією, Патріарх Філарет звершив чин Воздвиження Хреста Господнього, після чого присутні у храмі вклонились святині. Святійший Патріарх, біля Хреста Господнього, помазав духовенство і вірян освяченим єлеєм.

Завтра, 27 вересня, у день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Патріарх Філарет звершить Божественну літургію у Володимирському соборі о 9.45 ранку.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

27.09.2022
27 вересня 2022 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: