Святкове богослужіння в день пам’яті святої великомучениці Варвари

В день пам’яті святої великомучениці Варвари, 17 грудня 2020 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, було звершене Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, соборне та прибуле на свято духовенство.

За богослужінням відбулася хіротонія ігумена Михаїла (Ковалюка) на єпископа Херсонського і Таврійського.

Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький і розповів про життя, подвиг віри і чудеса святої діви Варвари.

По завершенні літургії відбувся молебень до святої великомучениці Варвари перед її нетлінними і чудотворними мощами. Патріарх Філарет прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання вклонилося святині.

Після цього Святійший Патріарх Філарет звернувся до єпископа Херсонського і Таврійського Михаїла з повчальним словом:

«Преосвященний єпископе Михаїле, улюблений у Христі брате!

Сьогодні, у свято святої великомучениці Варвари у Володимирському соборі благодаттю Святого Духа, через покладання архієрейських рук, ти став єпископом Церкви Христової.

Ти став єпископом у складний для  України час, коли як в ній, так і в усьому світі панує коронавірус, який несподівано змінив світ і приніс багато біди. Але Церква служить Богові і в часи благоприємні, і в часи лихоліття. Крім того, в Україні Православна Церква розділена. Все це ускладнює наше архієрейське служіння. Тому, і тобі предстоїть виконувати свої архієрейські обов’язки у складних умовах.

Складність цих умов, насамперед полягає в тому, що зовнішні і внутрішні сили намагаються знищити Київський Патріархат, тому що він незалежний від інших церковних центрів. Київський Патріархат служить своєму народу, тоді як інші українські церкви служать: одні інтересам Москви, другі інтересам Константинополя. А хто ж буде служити інтересам Києва? Тільки незалежна від іноземних центрів Церква, якою на сьогодні є Київський Патріархат.

Хто хоче знищити Київський Патріархат? Київський Патріархат хочуть знищити внутрішні сили, які змусили служити чужим інтересам, цим же нищенням Київського Патріархату займаються і зовнішні сили, яким непотрібна сильна Українська держава.

Українська держава буде сильною, коли у неї буде міцна духовна основа, якою насамперед є Церква.

Улюблений у Христі брате! Пам’ятай, що єпископське служіння – це дуже тяжкий хрест. Це особливо стосується єпископів Київського Патріархату. У той же час, наше служіння славне, бо воно є співпрацею на церковній ниві, де діє Сам Бог. Господь невидимо обирає на єпископське служіння. Він же і подає архієреям Свою благодатну силу, яка лікує немічне і збагачує зубожіле.

Кожен єпископ повинен слідкувати за своїм життям і давати оцінку своїм діям, словам і думкам, чи відповідають вони званню єпископа. Ти дав обітницю перед Богом і Церквою, що будеш жити в мирі з предстоятелем і єпископами й шанувати їх, як братів. Не підходь до цієї обітниці чисто формально, як це роблять переважна більшість єпископів, особливо в наш час, і ми це наглядно бачимо. Намагайся бути в мирі і єдності з усіма, і благодать Божа буде з тобою вона буде допомагати тобі в усі дні твого служіння.

Нехай не засмучують тебе майбутні труднощі твого архіпастирського служіння. Втіхою для тебе повинні бути слова Христа, сказані апостолу Павлу: «Сила Моя в немочі виявляється». Віруй у Всесильну поміч Божу і в обітницю Христа Спасителя: «Я з вами в усі дні, до кінця віку» (Мф. 28, 20). Він, а не ми, немічні люди, править і оживотворює благодаттю Святого Духа Свою Церкву. Про це треба завжди пам’ятати і ніколи не чванитися своїм високим положенням у Церкві.

Працюй з усіх сил, відправляй богослужіння, не лінуючись, проповідуй, керуй, будуй; і Господь, бачачи твою ревність, допоможе тобі Своєю благодаттю. Іди в мирі на твоє архіпастирське служіння з упованням на допомогу Божу.

А тепер прийми цей архіпастирський жезл – як символ духовної влади і опори в скорботах і благослови твоїм першим архіпастирським благословенням народ Божий, який своєю молитвою брав участь у твоїй архієрейській хіротонії».

Святійший Патріарх Філарет вручив єпископу Херсонському і Таврійському Михаїлу архієрейський жезл і за традицією новопоставлений ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

19 грудня - день пам'яті святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця

18.12.2020
19 грудня Свята Православна Церква вшановує пам’ять святого Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця. Сказання про життя особливо шанованих святих донесло до нас відомості про життя і працю цього угодника Божого. Поділитися дописом: