Святкове богослужіння в день пам’яті святої великомучениці Варвари

В день пам’яті святої великомучениці Варвари, 17 грудня 2020 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, було звершене Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, соборне та прибуле на свято духовенство.

За богослужінням відбулася хіротонія ігумена Михаїла (Ковалюка) на єпископа Херсонського і Таврійського.

Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький і розповів про життя, подвиг віри і чудеса святої діви Варвари.

По завершенні літургії відбувся молебень до святої великомучениці Варвари перед її нетлінними і чудотворними мощами. Патріарх Філарет прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання вклонилося святині.

Після цього Святійший Патріарх Філарет звернувся до єпископа Херсонського і Таврійського Михаїла з повчальним словом:

«Преосвященний єпископе Михаїле, улюблений у Христі брате!

Сьогодні, у свято святої великомучениці Варвари у Володимирському соборі благодаттю Святого Духа, через покладання архієрейських рук, ти став єпископом Церкви Христової.

Ти став єпископом у складний для  України час, коли як в ній, так і в усьому світі панує коронавірус, який несподівано змінив світ і приніс багато біди. Але Церква служить Богові і в часи благоприємні, і в часи лихоліття. Крім того, в Україні Православна Церква розділена. Все це ускладнює наше архієрейське служіння. Тому, і тобі предстоїть виконувати свої архієрейські обов’язки у складних умовах.

Складність цих умов, насамперед полягає в тому, що зовнішні і внутрішні сили намагаються знищити Київський Патріархат, тому що він незалежний від інших церковних центрів. Київський Патріархат служить своєму народу, тоді як інші українські церкви служать: одні інтересам Москви, другі інтересам Константинополя. А хто ж буде служити інтересам Києва? Тільки незалежна від іноземних центрів Церква, якою на сьогодні є Київський Патріархат.

Хто хоче знищити Київський Патріархат? Київський Патріархат хочуть знищити внутрішні сили, які змусили служити чужим інтересам, цим же нищенням Київського Патріархату займаються і зовнішні сили, яким непотрібна сильна Українська держава.

Українська держава буде сильною, коли у неї буде міцна духовна основа, якою насамперед є Церква.

Улюблений у Христі брате! Пам’ятай, що єпископське служіння – це дуже тяжкий хрест. Це особливо стосується єпископів Київського Патріархату. У той же час, наше служіння славне, бо воно є співпрацею на церковній ниві, де діє Сам Бог. Господь невидимо обирає на єпископське служіння. Він же і подає архієреям Свою благодатну силу, яка лікує немічне і збагачує зубожіле.

Кожен єпископ повинен слідкувати за своїм життям і давати оцінку своїм діям, словам і думкам, чи відповідають вони званню єпископа. Ти дав обітницю перед Богом і Церквою, що будеш жити в мирі з предстоятелем і єпископами й шанувати їх, як братів. Не підходь до цієї обітниці чисто формально, як це роблять переважна більшість єпископів, особливо в наш час, і ми це наглядно бачимо. Намагайся бути в мирі і єдності з усіма, і благодать Божа буде з тобою вона буде допомагати тобі в усі дні твого служіння.

Нехай не засмучують тебе майбутні труднощі твого архіпастирського служіння. Втіхою для тебе повинні бути слова Христа, сказані апостолу Павлу: «Сила Моя в немочі виявляється». Віруй у Всесильну поміч Божу і в обітницю Христа Спасителя: «Я з вами в усі дні, до кінця віку» (Мф. 28, 20). Він, а не ми, немічні люди, править і оживотворює благодаттю Святого Духа Свою Церкву. Про це треба завжди пам’ятати і ніколи не чванитися своїм високим положенням у Церкві.

Працюй з усіх сил, відправляй богослужіння, не лінуючись, проповідуй, керуй, будуй; і Господь, бачачи твою ревність, допоможе тобі Своєю благодаттю. Іди в мирі на твоє архіпастирське служіння з упованням на допомогу Божу.

А тепер прийми цей архіпастирський жезл – як символ духовної влади і опори в скорботах і благослови твоїм першим архіпастирським благословенням народ Божий, який своєю молитвою брав участь у твоїй архієрейській хіротонії».

Святійший Патріарх Філарет вручив єпископу Херсонському і Таврійському Михаїлу архієрейський жезл і за традицією новопоставлений ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Анонс. У Володимирському соборі вшанують пам'ять святителя Миколая перед чудотворною іконою з часткою його мощей

18.12.2020
19 грудня Церква вшановує пам’ять святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця. У Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці знаходиться шанована і чудотворна ікона святителя Миколая з часточкою його мощей. Поділитися дописом: