Свято-Миколаївська патріарша парафія провела фестиваль українських вареників у Філадельфії (США)

07 листопада 2021 року у Свято-Миколаївському ставропігійному патріаршому кафедральному соборі м. Філадельфія (Сполучені Штати Америки) відбулось богослужіння, яке очолив секретар Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді ієромонах Лука (Згоба).

Напередодні, після богослужіння Димитрівської поминальної суботи зранку, ієромонах Лука благословив проведення традиційного фестивалю вареників у місті Філадельфія, який проводиться один раз на рік силами громади та парафіян Свято-Миколаївського собору. Цьогорічний фестиваль став наймасовішим заходом у місті Філадельфія, участь в якому прийняли понад 20 тисяч містян. Учасники та організатори фестивалю звершили спільну молитву та розпочали частування українських вареників. Фестиваль мав тривати два дні, однак через велику кількість присутніх святкова їжа швидко закінчилась в перший день. Щоби придбати смачні страви, люди стояли у черзі понад дві години.

У неділю зранку 7 листопада, після завершення літургії, був відслужений молебень за здоров’я Святійшого Патріарха Філарета перед образом святителя Миколая Чудотворця. Після завершення богослужіння громада і парафіяни Свято-Миколаївського ставропігійного патріаршого кафедрального собору привітали ієромонаха Луку (Згобу) із прийняттям послуху чернецтва, яке він прийняв 29 жовтня у домовому храмі Київської патріархії на честь праведного Філарета Милостивого у місті Києві.

Отець Лука, у свою чергу, подякував парафіянам за спільне богослужіння і молитву та передав святительське благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України, а також вручив церковні нагороди:

– протоієрей Олексій Качарай був нагороджений Патріаршою благословенною грамотою;

– голова фестивалю та директор недільної школи парафії Джудіт Хенні була нагороджена Орденом святителя Миколая Чудотворця.

– з нагоди 90-річчя сестринства Свято-Миколаївського ставропігійного патріаршого кафедрального собору м. Філадельфія, голова сестринства Барбара Латціос була нагороджена Орденом святої великомучениці Варвари, а віце-президент парафії та регент патріаршого англомовного хору Сюзан Гузь була нагороджена Орденом святої рівноапостольної княгині Ольги. Також Сюзан Гузь, за особистий внесок у розбудову Волинської православної богословської академії (ВПБА), була нагороджена медаллю з нагоди «225-річчя та 30-річчя відновлення ВПБА».

Духовенство та віряни Вікаріату дякують Господу Богу за всі Його милості та благодіяння. Українська Православна Церква Київського Патріархату впевнено продовжує свій розвиток і зростання на Американському континенті та набирає авторитет у суспільстві.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

Вийшло друком видання богослужбової книги “Мінея Листопад” у двох частинах

10.11.2021
Із благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Видавничий відділ УПЦ Київського Патріархату видав богослужбу книгу “Мінея Листопад” у двох частинах, для богослужбового вжитку на парафіях. Поділитися дописом: