Свідок Голодомору Патріарх Філарет: Це був не голод, а знищення української нації (ВІДЕО)

Напередодні дня пам’яті жертв Голодомору Святійший Патріарх Філарет, як свідок тих жахливих подій, розповів про те, як знищувалась українська нація штучним голодом у 1932-1933 роках та закликав українців, пам’ятаючи про це, молитись за невинно убієнних жертв Голодомору.

Дорогі браття і сестри! У цьому році ми знову відзначаємо річницю Голодомору.

Навколо Голодомору йде дискусія між Україною і Росією. Росія стверджує, що це був не Голодомор, а що це був звичайний голод. Це є неправда. Чому неправда? Тому що, той рік – 1932, був урожайним, було багато зерна зібрано, але це зерно влада у селян відібрала. А раз вона відібрала, значить це штучний був голод. На що він був направлений? Він був направлений на знищення українців, як нації. З чого видно, що це направлено на знищення нації? А з того, що наприклад, батько мій, працював на заводі, який знаходився біля села і робітникам цього заводу хліба не давали. А на шахтах, де працювали росіяни, приїжджі з інших республік, хліб давали. Так чому ж ви на заводі не давали, а на шахтах давали? А тому, що на заводі працювали українці, а на шахтах працювали росіяни. То росіянам треба давати хліб, а українцям не треба. Чому не треба? Вони повинні померти. І мій дідусь помер від того, що йому хліба не давали. І тому, наша сім’я із Благодатного змушена була переселитися на шахту, бо на шахті давали хліб, але давали дуже мало, по двісті грамів давали хліба.

Тоді я не розумів, що відбувається. А потім, коли стало підніматися питання про голод чи Голодомор, то я став вивчати це питання. І прийшов до висновку, що це був не голод, а це було знищення української нації, українців знищення. Тому, там де українці – там хліба немає, а де росіяни – там хліб є. Чому так? А тому, що росіяни повинні жити, а українці повинні померти. Тому, справедливо дослідники українські, і не тільки українські, а й світові дослідники засвідчують, що це був дійсно Голодомор, свідоме знищення української нації.

Чому Москва хотіла знищити українську націю? А тому, що за переписом 1929 року українців було, у Радянському союзі, вісімдесят п’ять мільйонів, а росіян було шістдесят п’ять мільйонів. А перепис, який був у 1939 році, тобто після Голодомору, то навпаки, росіян стало вісімдесят п’ять мільйонів, а українців шістдесят п’ять. Чому зменшилася кількість українців? Є дві причини. Перша причина, що знищили Голодомором мільйони українців, а друга причина та, що багато українців стали свої прізвища міняти з українських на російські, і тому українці стали росіянами, і тому кількість населення українців зменшилася.

Але є не спростованим фактом, що Москва, цим Голодомором, мала дві мети: перше – скоротити населення України, друга – заставити селян йти в колгоспи. Чому виникли колгоспи? Яка причина створення колгоспів? А тому що, Бухарін, це один із ідеологів марксизма-ленінізма заявив, що: «Хто володіє хлібом, той володіє владою, той має владу». А хліб знаходився в руках селян. І тому, треба було у селян хліб цей забрати. А яким чином? Створити колгоспи, і колгосп розпоряджався хлібом, який вирощували ті ж селяни. Тобто, в них забирали хліб у колгосп, а колгосп вже розподіляв хліб. А на чолі колгоспів стояли більшовики, які отримували вказівку з Москви і робили те, щоб українське селянство підпорядковувалося радянській владі. Ось ті причини, чому виник Голодомор і знищення українського селянства, і українців, як таких.

Ми згадуємо мільйони людей, які невинно загинули. І що ми повинні робити? Молитися за них, щоб Господь дарував їм вічне блаженне життя, простив їм всі провини, що ми і робимо. Не тільки згадуємо під час річниці, а постійно за богослужінням ми молимося за тих, хто загинув від Голодомору.

Тому, дорогі браття і сестри, моліться, бо вони за наше життя віддали своє життя – сказав у своєму Зверненні Святійший Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

28 листопада розпочинається Різдвяний піст

27.11.2020
З 28 листопада до 6 січня включно триватиме Різдвяний піст. В цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового. Поділитися […]