Той, хто має любов, той повинен бути впевненим, що Царство Боже йому забезпечене – Патріарх Філарет

7 березня 2021 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні, 6 березня ввечері, Святійший владика відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему євангельського читання про Страшний суд.

«Дорогі браття і сестри! Тільки що ми почули уривок із Євангелія про те, що суд над кожною людиною буде. Віримо ми в це чи не віримо, а суд Божий буде. Бо це залежить не від нас, а залежить від Бога. Якщо Він сказав, що буде суд – значить буде суд. І коли цей суд буде? Суд цей буде зразу після смерті. Після смерті Господь визначає куди душа піде в рай, Царство Боже, Царство Небесне, чи в пекло. І виникає питання: Якщо після смерті відбудеться суд, то для чого судити другий раз? А другий раз Господь буде судити тому, що після першого суду грішники, які попали в пекло, можуть бути звільнені, по нашим молитвам, по молитвам Церкви. А після того суду, який називається «Страшним», чому він Страшний і яка різниця між судом після смерті, і тим судом, який буде? А різниця та, що після першого суду грішник може бути виправданим на другому суді, а після другого суду, Страшного, зміни вже не буде ніякої. Тому він і Страшний, що він не підлягає зміні, і тому він вічний, після того суду вже не буде зміни положенні тієї чи іншої людини.

Що на суді буде поставлено в заслуги людям і що в провину? В заслугу буде поставлено їх відношення до людей: милосердя, милість, любов. Бо Христос сказав: «Коли голодний Я був, ви не нагодували Мене. Коли подорожнім був – не прийняли. Був хворий чи у вязниці не відвідали». Тобто не виявили діла милосердя, не виявили любові до Мене. А грішники скажуть: «А коли ми Тебе бачили Господи таким, яким Ти кажеш»? І що на це Господь відповів: «Те, що ви не зробили для ближнього, те не зробили для Мене».

Тому, дорогі браття і сестри, коли підходить до вас людина і просить щось, то ви повинні подумати, що це Христос стоїть перед тобою. Ось ти Йому допоможеш чи не допоможеш? Якщо не допоможеш, то Він на суді скаже: «Я ж до тебе звертався, а ти не допоміг Мені». Так само і до праведників: «Я був голодним і нагодували Мене, був у вязниці і відвідали Мене». І питання теж саме: «А коли ми Тебе таким бачили, що Тобі допомогли»? І Він теж саме сказав, що і грішникам: «Те, що ви зробили людям, те зробили Мені».

Тому істина проста, якщо в тебе в серці є любов, то вона, так чи інакше виявиться. А якщо в тебе, в душі, немає любові милосердя, то нічого не буде. Ти не можеш допомогти, тому що в тебе немає цього. Як ти можеш дати те, чого ти не маєш? Як ти полюбиш, коли в тебе в серці немає любові? А якщо вона в тебе є, то тоді ти допоможеш і виявиш цю любов. Той, хто має любов, той повинен бути впевненим, що Царство Боже йому забезпечене. Чому забезпечене? Господь так сказав. Раз зробили, підете в життя вічне. Тому, якщо ми хочемо, а ми хочемо, Небесне Царство, Царство Блаженства, то треба на землі робити добро. Чим більше будемо виявляти любов і милосердя, тим більше заслужимо блаженне життя. І це є правда, це не є фантазія Церкви, це сказав Бог, а Бог є Істина. Сказав Адаму і Єві: «Не їжте, помрете», не послухали – померли. Так і зараз каже нам: «Робіть добро – будете блаженствувати. Не будете робити добро – будете страждати». Людина, якщо буде засуджена на страждання, то буде вічно страждати.

Чому Святі стали Святими? Тому що вони завжди памятали і ставили себе на цей суд. І в своєму житті ми повинні ніколи про це не забувати. Якщо будемо памятати і частіше собі на пам’ять приводити Страшний суд, будемо менше грішити. А коли і будемо грішити, то будемо каятися. І Господь бачачи наше покаяння і наше бажання ввійти в Царство Небесне, Царство Боже допоможе нам своєю благодаттю, як Він допомагав святим. Нехай в цьому допомагає нам Господь своєю Божественною благодаттю, Йому слава навіки віків. Амінь».

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносились молитви, щоб Господь Бог простив нам наші гріхи, помилував і визволив людство від епідемії коронавірусу.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет вшанував пам’ять Тараса Шевченка

9.03.2021
9 березня 2021 року, в 207-у річницю з дня народження генія українського народу, видатного поета й художника – Тараса Григоровича Шевченка, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, разом з духовенством, поклав квіти біля пам’ятника великого кобзаря у Києві. Поділитися дописом: