“Треба багатіти в Бозі, тобто в любові до Бога і в любові до ближніх”, – Патріарх Філарет

5 грудня 2021 року, у неділю 24-ту після П’ятидесятниці в день післясвята Введення в храм Пресвятої Богородиці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Під час Божественної літургії Патріарх Філарет виголосив проповідь:

«Дорогі браття і сестри! Щойно ми вислухали притчу Господа Ісуса Христа про одного багатого чоловіка, у якого жнива принесли дуже великий врожай і він став роздумувати куди це багатство дівати. І вирішив житниці свої старі зруйнувати і побудувати нові більші, зібрати це багатство і сказати душі своїй: «Їж, пий і веселись, у тебе багатства на багато років». І як оцінив ці дії багатої людини Господь? Він сказав – безумний. Безумний. А чому безумний? А тому, що Господь каже:  «Цієї ночі душу твою візьмуть у тебе; кому ж дістанеться те, що ти наготував?» І який висновок Господь робить із цього? Що треба багатіти в Бога. А що значить багатіти в Бога? Це значить збирати скарби на небі. Як можна збирати скарби на небі? Що ви гроші туди пошлете? Чи багатство туди пошлете? Яким чином багатіти в Бога? Якщо маєте багатство – роздавайте тим, які потребують цього на землі. І це буде збагачувати твою душу.

Раз ти любиш, то любить душа. Якщо ти милосердний, то душа твоя милосердна, оце є скарб, який є при тобі, бо любов, миролюбство, милосердя – все це в душі людини. І куди б людина не пішла, на небеса з цим скарбом і піде. Тому, Господь і каже: багатійте у Бозі. І тоді будете мати великі багатства на небесах. Які багатства на небесах? Блаженне життя. Бо людина вірить чи не вірить, але вічно жити буде. Тому, що це наше вічне життя не залежить від нас. Бог створив людину вічною, а ось яким буде це вічне життя залежить від нас. Які ми будемо – достойними Царства Небесного чи недостойними? І в залежності від того, будемо ми любити ближніх, то будемо в Царстві любові, а Царство любові – це і є Царство Небесне. Хочете бути у Царстві Небесному – любіть, тоді ваше місце буде у Царстві Небесному. А якщо не будете любити, то місця у Царстві Небесному вам не буде.

Згадайте притчу Ісуса Христа, коли господар прийшов і побачив людину не у шлюбному одязі. Він сказав: «чому ти ввійшов сюди, не маючи весільного одягу?» Зв’яжіть його і викиньте геть. Так і душа наша, якщо вона не буде мати любові, то вона не може бути у Царстві любові. А любов виявляється тут на землі, тут треба придбати любов. А любов починається з дитинства. Батьки повинні виховати дітей своїх в любові насамперед до себе, а якщо у дитині буде любов, то вона буде розповсюджуватися. Спочатку на батьків, на друзів, а потім і на всіх інших людей, тому що в серці є любов.  А якщо в серці любові нема, то і батьків дитина не любить і друзів не любить, зраджує їх, і не служить ближнім своїм.

Тому, дорогі браття і сестри, треба нам багатіти в Бозі, тобто в любові до Бога і в любові до ближніх. Будемо мати любов – Царство Небесне забезпечене. Хочете бути в Царстві Небесному? Хочете – любіть і будете там», – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Також цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

 

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Привітання Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 30-ліття Збройних Сил України

6.12.2021
6 грудня 2021 року, з нагоди 30-ліття Збройних Сил України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав військовослужбовців з їхнім професійним святом! Поділитися дописом: