“Треба молитись Богу і в благополучний час, і тоді буде нам благо і успадкуємо Царство Боже”, – Патріарх Філарет

26 грудня 2021 року, в неділю 27-му після П’ятидесятниці,  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському  кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

За Божественною літургією Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему євангельського зачала про покликаних на вечерю (Лк. 76 зач., 14, 16-24):

“Дорогі браття і сестри, щойно ми вислухали притчу Господа нашого Ісуса Христа про покликаних на вечерю. І Ви чули, як запрошені господарем люди стали відмовлятися від вечері. Один зіслався на те, що купив поле і йому потрібно його оглянути; другий, що купив волів, і треба їх випробувати; третій одружився, і також не може прийти. І таким чином всі запрошені відмовилися від вечері.

Це притча. А що означає ця притча для нас? Вона означає те, що коли нам добре, у нас все є, живемо в задоволення, то тоді Бог не потрібний. І коли всі ці багаті та забезпечені люди відмовились від запрошення господаря вечері, то тоді господар послав слуг запросити на вечерю всіх убогих, калік, сліпих і кривих. І тоді наповнилася вечеря. А що це означає? А це означає те, що коли нам погано, то тоді ми звертаємося до Бога. І як говорить народна приказка: коли тривога, тоді і до Бога. І цим самим ми ніби викликаємо на себе страждання і біду, бо живемо і не думаємо про вічне та духовне. І тоді Господь через страждання приводить людину до віри, покаяння та Царства Божого. Тому нам треба вибирати шлях, щоб і при достатку ми зверталися до Бога, не відступали від Нього та жили по заповідях.

Тому, дорогі браття і сестри, не треба чекати страждань, а треба молитись Богу і в благополучний час, і тоді буде нам благо і успадкуємо Царство Боже”, – сказав у своїй проповіді Патріарх.

На запричасному до вірян зі словом проповіді звернувся клірик храму протоієрей Олександр Шмуригін.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Також цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Слово на Новий рік святителя Іоана Золотоустого

31.12.2021
Це слово, як видно зі змісту, було виголошене святителем Іоаном Золотоустом в Антиохії 1 січня 387 року. Тому воно поміщено між тими словами, які були виголошені 386 та 387 років. Повна назва слова: «Слово в Календи, за відсутності єпископа Антиохійського Флавіана, виголошене проти тих, що захоплюються новомісяччям і тріумфують у […]