Церковна молитва за ув’язнених та українських полонених у Росії

4 січня 2022 року, у день пам’яті святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбувся молебень за всіх ув’язнених і, зокрема, за українських в’язнів і полонених у Росії.

Духовенство на чолі з настоятелем собору протоієреєм Борисом Табачеком підносили молитву за всіх поневолених і особливо тих українських політв’язнів, які перебувають у Росії та Криму, незаконно ув’язнені путінським режимом.

«Ми просимо Бога, щоб полегшив страждання нашим патріотам і дарував їм швидке визволення. Можна перебувати на свободі, але внутрішньо бути залежним, а можна знаходитися за гратами, але мати духовну свободу. Наші політв’язні несуть свій хрест за Україну, її суверенітет і цілісність. Їхня жертва перед Богом за нас усіх. Тому ми не повинні забувати про них і повсякчас звертатися до Бога за них», – сказав протоієрей Борис Табачек.

Як відомо, свята Анастасія була римлянкою, народилася і виховувалася в знатній родині. У той час всі, хто прийняв вчення Христа, піддавалися гонінням з боку язичницької влади. Багато хто був схоплений і кинутий за грати. Анастасія відвідувала їх, намагаючись полегшити страждання. Така самовіддана поведінка дала їй прізвисько Узорішительниця.

У цей день разом із духовенством у Володимирському соборі молилися члени родин політв’язнів, а також їх бойові побратими.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

4.01.2022
Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета  Поділитися дописом: