Церкви і парламентарі бачать у законопроекті № 3316 загрозу для свободи слова

Церкви і релігійні організації різних конфесій спрямували до парламентського комітету листи з вимогою відхилити законопроект № 3316, заявляючи про ризик кримінального переслідування мирних учасників просімейних акцій. Понад пів сотні парламентарів підтримали побоювання релігійної спільноти.

58 народних депутатів із різних парламентських фракцій спрямували 27 квітня колективне депутатське звернення до голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності з критикою даної законодавчої ініціативи та проханням взяти до уваги аргументи церков і релігійних організацій.

Серед ініціаторів депутатського звернення – Тарас Батенко, Віктор М’ялик та Віктор Бондар (група «За майбутнє») та Олег Дунда (фракція партії «Слуга народу»).

Окрім посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, законопроект № 3316 пропонує ввести нову статтю 161-1 та запровадити кримінальну відповідальність за “приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності”. Такі нововведення, на думку парламентарів, можуть стати підґрунтям для кримінального переслідування учасників мирних акцій протесту, спрямованих проти пропаганди гендерної ідеології та на захист сімейних цінностей, природних сексуальних стосунків.

Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненні до Верховної Ради заявила, що законопроект № 3316 є неприпустимим через впровадження гендерної ідеології в законодавство України та загрозу для конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів. Аналогічні ризики, на думку релігійних діячів містить також і альтернативний законопроект № 3316-2.

ВРЦіРО зауважила, що законодавство України не містить визначення поняття “гендерна ідентичність”, а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері. У зверненнях також наголошується, що українське суспільство не підтримує гендерну ідеологію, яка підміняє поняття жіночої та чоловічої статі поняттям “ґендер”, згідно якого людина незалежно від своєї статі на власний розсуд може ідентифікувати себе чи-то жінкою, чи-то чоловіком, чи-то якимось ще з понад 50 ґендерів.

Як відомо, саме через проблемне визначення терміну “ґендер” у 2018 році Верховна Рада України відмовилася від ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відому як Стамбульська Конвенція).

За матеріалами Інституту релігійної свободи

Поділитися дописом:

Наступна

«Жінки-мироносиці стали апостолами для апостолів, тому що перші засвідчили про Воскресіння Христа» – Патріарх Філарет

3.05.2020
3 травня 2020 року, у третю неділю після Пасхи, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць. В цей день, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: