“У чудесах Господь виявляє Свою силу протягом всієї історії людського роду” – Патріарх Філарет

2 серпня 2020 року, у неділю 8-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святого пророка Божого Іллі, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні недільного дня, 1 серпня, Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство храму.

Після прочитання Євангелія Святійший Патріарх Філарет звернувся до віруючих зі словом проповіді:

“В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри! Тільки що ми вислухали уривок із Євангелія від Матфея про насичення п‘яти тисяч народу п‘ятьма хлібами і двома рибами. Людський розум не може сприйняти це, яким чином п‘ятьма хлібами Христос наситив п‘ять тисяч народу. Та ще й  зібрали, після цього, дванадцять кошиків хліба. Людський розум не може це сприйняти. Але це реальність, так було. Для Бога нема нічого неможливого.

Наприклад, світ цей створив з нічого, то із нічого світ такий прекрасний може Бог створити? Не можемо сказати, що не може, бо світ існує. То, якщо Він створив світ цей, то хіба Він не може п‘ятьма існуючими хлібами наситити п‘ять тисяч народу – Той, Який створив світ?! І тому, нема нічого дивного, що Він і воскрешав мертвих. Сказав Лазарю: «Лазар виходь із гробу». І Лазар, який вже смердів вийшов. Сказав сліпонародженому: «Прозри». І людина, яка ніколи не бачила світу – побачила. І Сам пішов по морю, як по сухому. Тобто це свідчення того, що для Бога нема нічого неможливого. Але не тільки для Бога, а й людині, в якій перебуває Бог.

Ось ми сьогодні святкуємо пам‘ять пророка Іллі. Ілля помолився, щоб не було дощу (для того, щоб покарати царя і юдеїв, які стали поклонятися ідолам), і не стало дощу. Помоляться єпископи чи священники і в наш час: дощу нема, помолилися і дощ пішов. Але хто це робить? Людина? Не людина. А творить все це Бог, Який перебуває в цій людині. Ось і пророк Ілля не своєю силою закрив небо, а силою Божественною, яка була в ньому.

Так і в наш час. Звершують чудеса святі? Звершують. Своєю силою? Не своєю. Але тією, яка в них перебуває. І в цих чудесах Господь виявляє Свою силу протягом всієї історії людського роду і всієї історії християнської Церкви, але там і через тих, в яких Він перебуває. Пам‘ятаєте слова, сказані Богом по відношенню до юдеїв? «Ви боги». Називає людей богами. Чому Він називає людей богами? А тому, що вони звершують такі ж діла, такі чудеса, які і Бог. Але боги не по природі, а по благодаті. А що значить по благодаті? Це значить, що Бог перебуває в цій людині, святій людині, і через неї Божественна сила звершує чудеса.

Це було, як я вже сказав, в історії постійно. І зараз це все звершується, тому що світом керує Бог. Не треба цього забувати. Керує і народами, і керує кожною людиною. І треба в це вірити, і бути переконаними. І, коли треба, звертатись до Бога, і в неможливих умовах Бог може створити те, що нам потрібно. І ми це знаємо зі свого досвіду. Звертаємось до Божої Матері, до святих. Отримуємо те, що просимо? Отримуємо. Але не всі отримують. А чому не всі отримують? А тому, що не вірять. І в часи земного життя Господь звершував чудеса, але не над всіма, а над тими, хто вірував. Тому й казав: «Віра твоя спасла тебе».

Так і зараз будемо вірити, Господь може створити неможливе, бо для Нього немає нічого неможливого. І в цьому треба бути переконаним, не боятись нічого. Чому не треба нічого боятись, а тому, що Бог керує світом, і Він не допустить того, що некорисно людині чи народу. І тому, не треба боятись. Якщо і страждаємо, то страждаємо тому, що корисно страждати. Бо у стражданнях людина очищається від гріха. Бо, коли у нас все благополучно, ми про Бога забуваємо, а коли тяжко, тоді звертаємось до Бога. Коли все добре Бог нам не потрібний. Так ось, щоб ми не думали так, що Бог не потрібний, то Господь і посилає ці випробування, і тим самим утверджує в нас віру не тільки в Своє існування, а утверджує віру в те, що Він нами керує, і нас веде по правильному шляху, по шляху до вічного блаженного життя. І тому, треба Богові дякувати і за скорботи – бо вони приносять користь, і за радість треба дякувати.

Треба завжди бути з Богом, мати Бога завжди в своєму розумі і в серці. І виконувати Його волю. А що значить виконувати Його волю? Більше робити добра і поменше грішити, тоді будемо жити з Богом і Господь з нами.

Тому нехай Господь наш Ісус Христос, в Якого віруємо, і Який з нами, нехай допомагає нам, кожному у нашому складному земному житті і приведе нас до вічного блаженного життя. Йому слава навіки віків” – виголосив Святійший Патріарх Філарет.

Після запричасного стиха із проповіддю до парафіян звернувся настоятель кафедрального собору протоієрей Борис Табачек.

Святкове богослужіння завершилося урочистим молебнем до святого пророка Божого Іллі.

Після відпусту Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян зі святом:“Дорогі браття і сестри поздоровляю вас зі святом пророка Божого Іллі. Нехай пророк Божий молиться за нас, щоб Господь простив нам наші провини і привів нас до миру і благополуччя”.

Воскресне богослужіння завершилося традиційним многоліттям.

The gallery was not found!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Престольне свято Володимирського собору

6.08.2020
06 серпня 2020 року, в день пам’яті святих мучеників благовірних князів Бориса і Гліба, у святому хрещенні Романа і Давида та престольного свята Володимирського кафедрального собору у Борисо-Глібському приділі, який знаходиться на другому поверсі собору було звершено Божественну літургію. Поділитися дописом: