У Філадельфії (США) відбувся круглий стіл на підтримку України: «Перемога України, свобода для Маріуполя»

18 жовтня 2022 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука, на запрошення депутата міської ради м. Філадельфія (США) Девіда Оха, взяв участь у круглому столі під назвою: «Перемога України, свобода для Маріуполя».

У заході також взяли участь представники різних конфесій Філадельфії, зокрема: єпископ Грузинської Православної Церкви у Північній Америці Сава (Інцкірвелі), отець монсіньйор Української Католицької Архієпархії Філадельфії Петро Васло, капелан Ігор Шепета.

Головний доповідач: пастор та волонтер Геннадій Мохненко, батько 4 рідних та 34 адаптованих дітей — запрошений як свідок вбивств мирного населення та повністю знищеного росіянами Маріуполя. Геннадій Мохненко подякував усім жертводавцям і волонтерам за фінансову та гуманітарну допомогу Україні. Подякував тим, хто опікувася біженцями, надав їм дах над головою. Згадав у своїй промові капелан також єпископа Філадельфійського Луку, який дав притулок у своїй єпархії сім’ї протестантського пастора та волонтерам з Маріуполя.

У дискусіях приймали участь: імам м. Філадельфія Джаміль Абдулах; протоієрей Володимир Стеблина, настоятель парафії святого апостола і євангелиста Луки УПЦ Київського Патріархату м. Філадельфія; пастор Рубен Ортіз, директор пастирів для іспаномовного населення міста Філадельфії, пастор Роман Карпан, пастор Джіл Трасті, пастор Іван Усенко, місійний пастор Стів Рівс, пастор Анатолій Сахан, виконавчий директор Іспаномовного духовенства Філадельфії Девід Хендерсон та багато інших.

Широке представництво релігійної громади, об’єднаної під проводом місцевої влади Філадельфії, дозволило обговорити нагальні питання надання допомоги українському народу, жителям Маріуполя, релігійній громаді та церквам, українським біженцям та їх дітям, зокрема, тим, які приїхали в США за програмою United for Ukraine.

Ініціатор та голова заходу депутат міської ради Філадельфії Девід Ох відкрив круглий стіл своєю вітальною промовою, в якій подякував представникам різних конфесій міста за активну участь в підтримці України та згоді прийняти участь у такому форматі роботи, спрямованому на напрацюванням нових контактів, ідей, фандрейзингу на користь українських біженців та підтримки розвитку Української церкви, міжконфесійного діалогу, підтримки українських вірян в складний час війни.

Слоганом круглого столу було обрано цитату Девіда Оха “Жодна людина не може бути вільною, якщо поруч немає жодної іншої особи. А нація не може бути вільною, якщо жодна інша нація не підтримує її в цій важливій свободі (принципі).”

У дискусіях єпископ Лука (Згоба) поставив питання про сучасні проблеми розвитку релігійних організацій в Україні та навів приклади розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і, особливо, у місті Філадельфія. Співпраця та реалізовані ініціативи щодо розвитку української церкви, прицерковних організацій та інституцій на захист інтересів українських біженців, надання їм житла, гуманітарної та фінансової допомоги, продуктів харчування і доступу до освіти в місті Філадельфії у Бординговій Школі “String Theory Schools”.

У обговоренні актуальних проблем підтримки української релігійної громади, захисту свободи діяльності релігійних організацій, а також захисту прав і свобод людини на окупованих українських землях, були окремо підняті питання можливих шляхів конструктивної співпраці українських та американських релігійних установ, окреслені шляхи співробітництва представників різних конфесій для підтримки миру в Україні, надання фінансової та гуманітарної допомоги населенню України, а також для подолання геноциду українського народу, зокрема, в місті Маріуполь. Адже росія не може вважатися християнською державою, вчиняючи міжнародні злочини геноциду, фактично знищення українських міст безкарно. А також підкреслив про дискримінацію Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета – Героя України, який знаний у всьому світі як Український Патріарх і який зміг би з самого початку війни зробити багато корисного, якби не був штучно ізольований від світу. Патріарх Філарет весь час перебуває у Києві та живе у молитвах за Україну, за президента, військо та наш страждальний боголюбивий народ. За кордоном саме парафії Київського Патріархату без вагань прийняли перших біженців, а реєстрація УПЦ Київського Патріархату незаконно ліквідована в Україні та й досі не повернута. Як інші помісні Православні Церкви на прикладі Грузинської Православної Церкви в особі Патріарха Іллі та його правлячого єпископа у США владики Сави, ми українці хочемо мати і маємо свого Патріарха та щоби його єпископ мав прямий зв’язок саме з ним та рідною Українською Церквою. Митрополія не може мати свого єпископа у діаспорі, а патріархальний устрій – так! Тому тільки Патріархат може об’єднати український народ у цілому світі та разом перемогти ворога, – наголосив єпископ Лука.

Після проведення круглого столу в міській раді міста Філадельфії, її учасники були запрошені до бордингової школи “StringTheorySchools” на подячний концерт, влаштований організаторами та українськими дітьми — учнями школи, які отримали можливість безкоштовно вчитися в місті Філадельфії завдяки ініціативі каунселмена Девіда Оха та сприяння єпископа Луки.

Девід Ох нагородив власницю і фундатора бордингової школи Анджеліну Корсаніте Почесною грамотою за її значний внесок у надання можливості українським дітям, які стали біженцями у місті Філадельфії, навчатися на безкоштовній основі в одній з найкращих американських шкіл, а також відмітив її особисті організаційні, менеджерські здібності, її добре серце та душу, яка єдина невідкладно відгукнулася на заклик міської ради підтримати українських дітей у наданні їм доступу до освіти.

Преосвященнійшого єпископа Філаделфійського Луку супроводжували: отець Володимир Стеблина, професори Вероніка Матвієнко, Алла Пухтецька, матінка Юлія Бігун та воїн-захисник Маріуполя Роман Городенський.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

Огляд діяльності Європейського деканату у вересні та жовтні

21.10.2022
Європейський деканат Української Православної Церкви Київського Патріархату продовжує опікуватися нашими українцями в Європі, що вимушено покинули Батьківщину та відкликається на кожен запит щодо духовної підтримки. Поділитися дописом: