У Філадельфії та інших містах США і всього світу відбулися зібрання на підтримку України

Цієї п’ятниці, 25 лютого, велелюдна українська громада Філадельфії зібралася, щоб продемонструвати всьому світову стійку позицію на підтримку державного суверенітету України, оскільки вторгнення Росії в Україну триває вже третій день. Задля участі в акції протесту проти путінської агресії багато українців з’їхалося з різних міст Сполучених Штатів та всього округу Південного Джерсі. Серед мітингувальників багаточисельна українська громада, американці, білоруси, грузини, ізраїльтяни, азербайджанці і навіть росіяни.

До участі в акції долучилася почесний консул України у Філадельфії Ірина Мазур, єпископ Філадельфійський Лука разом з духовенством та вірними Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, представники Української Греко-Католицької Церкви, Першої української церкви євангельських християн-баптистів у північно-східній Філадельфії та багато місцевих організацій і товариств.

Акція має дві основні мети. По-перше, вшанувати всіх українців, які віддали своє життя за нашу демократію та за вільну Українську державу — від героїв Небесної сотні до кожного борця, який загинув від російської війни в Україні.

Друга мета – разом звернутися до президента США Байдена про необхідність жорсткішої протидії російській агресії, а також допомогти Україні захистити себе та відбити наступ на демократію.

– Ми закликаємо президента Байдена та членів Конґресу США стати потужною силою проти російської аґресії, а також оголосити найжорсткіші санкції та ввести їх негайно, — зазначив єпископ Лука (Згоба). Архіпастир зазначає, що українські традиції докорінно змінилися упродовж короткої історії становлення Української державності.

– За 30 років ми виросли з дитини з її примітивними смаками й стали дорослою нацією з різнобарвним відчуттям життя. Якщо ще десятиліття тому багато з нас могли співчувати радянському святкуванню 23 лютого, сьогодні ми маємо класну й водночас глибоку традицію святкування Дня козацтва на свято Покрови. Ми як нація зросли до такої величі, що здатні вистояти навіть проти страшної російської агресії. Ми продовжуємо молитися за наших братів і сестер в Україні. Браття, тримайтеся. З нами весь вільний світ і, найголовніше, з нами Бог, – наголосив єпископ Лука.

Окрім Філадельфії активна підтримка України є в більшості великих міст США і по всьому світу, де влаштовують багатолюдні марші миру, мітинги на підтримку, бдіння та молитовні служби.

Боже Великий, Єдиний нам Україну храни!

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами фб-сторінки єпископа Філадельфійського Луки

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет: "Наша молитва за загиблих воїнів повинна бути особливо старанною, сильною, бо вони життя свої віддали за нас"

26.02.2022
26 лютого 2022 року, в м’ясопусну поминальну суботу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: