У м. Філадельфії (США) відбулася мистецька благодійна акція грузинської діаспори на підтримку України

У неділю, 4 квітня 2022 року, у м. Філадельфії (США) відбулася унікальна подія, що об’єднала різні національні громади, котрі населяють місто. Митці грузинського, українського, естонського, польського, єврейського та німецького походження об’єдналися в культурно-просвітницькому благодійному проекті «Ми співаємо для України». Акція, організатором якої виступив Культурно-мистецький центр Давида Гвініанідзе, була спрямована на підтримку Українського народу в період військової агресії росії.

Концертна програма об’єднала шанувальників як класичної, так і української народної музики. Для учасників акції прозвучали сучасні популярні твори українських композиторів та співаків у виконанні майстрів вокального мистецтва, які з культурною місією представляють Україну та Грузію в Сполучених Штатах Америки вже понад десять років.

Благодійний концерт відвідали високоповажні гості та меценати, серед яких представник адміністрації м. Філадельфія Давид Ог, почесний консул України у Філадельфії Ірина Мазур, кандидат у сенатори 5-го округу Сем Оропеза, єпископ Філадельфійський Лука, староста кафедрального собору святителя Миколая Чудотворця Том Гені.

Перед початком концерту єпископ Лука передав присутнім привітання від Святійшого Патріарха Філарета та подяку за активну участь у боротьбі проти сучасної імперії зла. В унісон з присутніми архіпастир виголосив молитву, просячи у Всевишнього Бога допомогти Україні.

Кожен з гостей виступив за якнайшвидше врегулювання військового конфлікту та відновлення миру на всій території України. Присутні часто повторювали побажання мирного неба, здоров’я, а також перемоги Українському народу у цій війні.

Гості та присутні висловлювали глибоку вдячність за фінансову та гуманітарну допомогу американському президенту, Уряду, Конгресу. Окремі слова вдячності пролунали на адресу радника Міської ради Девіда Ога, який пообіцяв посилене сприяння в підготовці та просуванні програми підтримки українців у м. Філадельфія.

Мистецький проект був проведений у дружній, родинній атмосфері, в єднанні братніх народів, які допомагають захищати демократичні цінності та відновлювати мирне життя в грузинських та українських містах. Присутні також активно долучилися до виконання українських народних пісень та щиро дякували за щедре частування.

Кошти, зібрані на концерті Давидом Гвініанідзе, були передані на підтримку жертв війни в Україні єпископу Філадельфійському Луці та членам патріаршої ради Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді Томасу Гені, президент фонду та Сюзан Гузь, скарбниці.

Наступного дня після проведення благодійної акції пані Сюзан разом з волонтерами було відправлено 26 коробок дитячого харчування, підгузків, ліків та одягу на адресу Київської Патріархії (м. Київ).

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами фб-сторінки єпископа Луки

Поділитися дописом:

Наступна

Утреня з читанням Акафісту Пресвятій Богородиці

8.04.2022
8 квітня 2022 року, у п’ятницю ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив читання Акафісту Пресвятій Богородиці на Утрені у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: