У неділю прощену (сиропусну) Патріарх Філарет очолив воскресне богослужіння

26 лютого 2023 року, у неділю прощену (сиропусну), коли свята Православна Церква згадує історію Адамового вигнання з раю, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, в суботу ввечері, Його Святість відслужив всенічне бдіння. Святійшому Владиці співслужили клірики кафедрального собору.

На запричасному стиху проповідь на тему Євангельського читання про необхідність прощати і вести правильний духовний піст (Мф., 17 зач. VІ, 14-21) виголосив протоієрей Іоан Київський.

Після Божественної літургії був звершений молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Несподівана Радість», під час якого, Патріарх Філарет виголосив молитву за Україну, щоб Всемилостивий Господь визволив нас від нашестя чужинців і дарував українському народу перемогу над ворогом, мир і Своє благословення.

Істинний піст, якому передує прощена неділя, полягає в нелицемірному і щирому дотриманні церковних правил посту – не перед очима ближніх, а перед очима Творця, не тільки в тому, щоб не їсти заборонену їжу, а насамперед у духовному вдосконаленні своєї особистості, очищенні своєї душі від усякого гріха і наближенні її до Господа. Піст, за словами Євангелія, – найбільш зручний час для здобування духовних скарбів. Він вчить нас стриманості. В піст ми привчаємося стримуватися від примхи плоті, яка завжди прагне бути головною над духом, пригнічує всі духовні прагнення.

На Літургії в недільний день Сирної седмиці словами Євангелія Церква благовістує про те, щó потрібно нам для отримання від Бога прощення гріхів під час посту і як потрібно постити. Вона повчає нас, що нам самим треба спочатку пробачити ближніх, які згрішили проти нас. Господь говорить у Євангелії: «бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний» (Мф. 6:14).

У прощену неділю Православна Церква дає настанови щодо правильної поведінки під час Великого посту і закликає покаятися один перед одним в усіх обрáзах і гріхах, помиритися і пробачити те, що вже накопичилося. При цьому священики самі подають добрий приклад і першими просять у своєї пастви вибачення. З цієї миті християни повинні строго дотримуватися чистоти, тілесної й душевної.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив вечірню з чином прощення

26.02.2023
26 лютого 2023 року, перед початком Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив велику вечірню з чином прощення у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: