У Німеччині відбулися державно-громадські заходи на підтримку України

24 лютого 2023 року, у день першої річниці вторгнення росії на територію України, українці по всій Європі організували демонстрації на підтримку України та для вшанування жертв цієї війни. Декан Європейського деканату протоієрей Володимир Чайка також приєднався до цих заходів.

Вранці цього дня в державній канцелярії міста Дюссельдорф, столиці землі Північна Рейн-Вестфалія (NRW), відбулася офіційна пам’ятна зустріч, присвячена цій трагічній річниці. Під час заходу міністр-президент землі Північна Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст та головний мер (губернатор) міста Кельну Генрієте Рекер отримали церковні ордени Української Православної Церкви Київського Патріархату. Нагороди були вручені в знак подяки за активну підтримку України, прийняття біженців та гуманітарну допомогу воюючій країні. З благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета очільник Європейського деканату протоієрей Володимир Чайка, у присутності високоповажних гостей та в урочистій атмосфері, вручив орден святого Архистратига Михаїла Міністер-президенту та орден святої великомучениці Варвари головному меру Кельна.

Ці ордени були обрані не випадково, оскільки святий Архистратиг Михаїл вважається покровителем Києва, а мощі святої великомучениці Варвари знаходяться у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі у Києві. Так само і мощі святої Урсули, яка є покровителькою міста Кельну та шанується у православ’ї, знаходяться у соборі святої Урсули в Кельні.

У своїй промові протоієрей Володимир Чайка наголосив на жахіттях злочинів війни та закликав до підтримки України у її захисті, яка на сьогодні являється єдиним шляхом якнайшвидшого завершення конфлікту. Він відзначив, що припинення підтримки України може привести до її повної анексії російським агресором та, в такому випадку, може стати неприйнятною моральною поразкою для західних суспільств та вільного світу. Крім того, декан Європейського деканату наголосив, що боротьба за правду є одним із фронтів війни і український народ бореться за спільні європейські цінності та християнські ідеали. А підтримка російською церквою цієї війни росії проти України – немає нічого спільного з християнством та агресор, який намагається таким насильницьким чином заволодіти новими країнами, обов’язково зазнає поразки.

Політики, у свою чергу, зазначили, що Європа також має за що дякувати Україні, оскільки вона захищає свободу та європейський демократичний спосіб життя. Вони підкреслили, що допомога Україні повинна продовжуватися настільки, наскільки це буде необхідним.

Заключна частина відбулася в молитовній атмосфері, під час якої звершувалася молитва за Україну та відбулося вшанування пам’яті жертв російської агресії. Духовний гімн “Боже Великий, Єдиний!” додав українського настрою цій важливій події.

У другій половині дня також відбувся захід з приводу річниці повномасштабної війни, який мав молитовний характер. У місті Леверкузен співали гімн України та молилися зі свічками в руках за Україну разом з мером міста та духовенством католицької і євангелицької церков. Отець Володимир Чайка прийняв участь у молитві та подякував меру міста і декану католицької церкви міста Леверкузен за підтримку українців та відзначив їх церковними нагородами.

Водночас, відбулася міжконфесійна молитва за Україну в містечку Хюрт, що межує з Кельном. Професор доктор Олександр Лонер представляв Українську Православну Церкву Київського Патріархату на цьому заході, де зачитав промову декана, а також вручив, на знак подяки за допомогу Україні, церковні відзнаки меру міста та пасторам євангелицької і католицької церков.

Ввечері декан Європейського деканату взяв участь у демонстрації за Україну разом з українцями м. Кельну, яка була організована товариством Синьо-Жовтого Хреста та за підтримки міста.

Фото: Європейський деканат та Claudia Keller

За матеріалами Європейського деканату

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Велике повечір’я з читанням третьої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

1.03.2023
1 березня 2023 року, у середу першої седмиці Великого посту, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: