У с. Півні на Київщині представники ПЦУ звершили рейдерське захоплення парафії УПЦ Київського Патріархату

30 липня 2019 року представники Православної Церкви України звершили рейдерське захоплення парафії святого Іоана Златоустого Української Православної Церкви Київського Патріархату у с. Півні Фастівського району на Київщині.

Інциденту передувало те, що колишній настоятель парафії священик Миколай Журило розпочав закликати і намагався обманом збирати підписи членів громади та селян за перехід громади до ПЦУ. Дізнавшись про це, члени громади, які є вірянами Київського Патріархату, повідомили Київську Патріархію про підступну і деструктивну діяльність свого настоятеля. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет своїм наказом звільнив священика Миколая Журила з настоятеля парафії та призначив нового настоятеля священика Миколая Гребіниченка. Новий настоятель прибув на парафію 27 липня ц.р. і, зі згоди громади, звершував у храмі богослужіння.

У той самий час розпочався психологічний тиск і, навіть, погрози і залякування членів громади Київського Патріархату з метою, щоб вони змінили церковну приналежність і перейшли у підпорядкування ПЦУ. Зокрема, на адресу голови громади лунали різні погрози і приниження, вночі невідомі закидували її будинок камінням.

30 липня представники ПЦУ на чолі з секретарем Київської єпархії протоієреєм Михаїлом Лесюком та благочинним Фастівського району ПЦУ протоієреєм Михаїлом Данилівим прибули до Півнів, щоб звершити захоплення храму. Разом з духовенством Фастівського благочиння ПЦУ до села було привезено велику кількість людей, близько 100 людей, які зовсім не є членами громади, постійними парафіянами і, навіть, мешканцями Півнів. Представники ПЦУ, без волі парафіяльної громади, провели свої збори і утворили нову громаду ПЦУ.

Дізнавшись про такі наміри, на прохання парафіян храму, Патріарх Філарет направив у с. Півні церковну комісію у складі єпископа Васильківського Андрія, настоятеля Свято-Володимирського кафедрального собору протоієрея Бориса Табачека, благочинного Фастівського благочиння протоієрея Олександра Артемчука та духовенства Фастівського благочиння.

Прибувши до храму духовенство намагалось вести діалог з учасниками зборів, але люди, підбурені духовенством ПЦУ, не давали їм виступити та ображали. Єпископ Андрій запросив присутніх до молитви і звершив на паперті храму молебень на початок всякого доброго діла. Після молитви, коли священнослужителі намагались увійти до храму, щоб там проводити збори, через агресію духовенства ПЦУ сталися сутички, під час яких було завдано тілесних ушкоджень священикам Київського Патріархату. Зокрема, від рук священиків ПЦУ тяжко постраждав один з найстарших священиків благочиння протоієрей Георгій Кушнірук. Його душив за горло до втрати свідомості фастівський благочинний ПЦУ протоієрей Михаїл Данилів, в той час як інший – священик Іван Штефюк викручував батюшці руки. Одному із священиків Київського Патріархату було розбито ніс.

Наслідком рейдерських дій ПЦУ була створена нова громада у складі ПЦУ і захоплений храм. Віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату, наразі, не мають можливості відвідувати і молитись у своєму рідному храмі. Українська Православна Церква Київського Патріархату не залишить своїх парафіян у біді, але і надалі, як любляча мати, буде надавати всебічну духовну і молитовну підтримку.

Фото за посиланням

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звернувся до юридичної громадськості з проханням допомогти захистити права УПЦ КП

1.08.2019
До української та міжнародної юридичної спільноти! Дорогі браття та сестри! Українська Православна Церква Київського Патріархату є єдиною Православною Церквою українського народу, яка не підлягає залежності ні Москві, ні Стамбулу. Серце Української Православної Церкви Київського Патріархату – княжий золотоверхий Київ. Поділитися дописом: