У США освячено новий храм Київського Патріархату

У неділю, 30 жовтня 2022 року, у місті Філадельфії у Сполучених Штатах Америки, з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета та стараннями єпископа Філадельфійського Луки (Згоби), вікарія Київської єпархії, відбулося відкриття нової парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату — храму на честь святого апостола і євангеліста Луки. Чин освячення храму та першу Божественну літургію у ньому звершив єпископ Лука.

На відкритті храму були присутні відомі українські та американські діячі, які підтримують Україну, Українську Церкву, українських біженців в Сполучених Штатах Америки та надсилають посильну фінансову і гуманітарну допомогу військовим, переселенцям, цивільному населенню в Україні, яка зазнає масивної збройної агресії. Серед присутніх депутат Міської ради міста Філадельфії Девід Ох, Почесний консул України Ірина Мазур, представники Філадельфійського радіо та телебачення.

На підході до храму єпископа Луку зустріли представники нової громади: настоятель храму – протоієрей Володимир Стеблина, староста храму Віталій Яремчук, голова сестринства Іванка Делявська, директорка недільної школи Лілія Яремчук разом з викладачами, сім’ї українських біженців, які прибули до Філадельфії за останні півроку.

Архіпастирю співслужили настоятель нового храму протоієрей Володимир Стеблина, клірики Вікаріату протоієрей Володимир Ханас та протоієрей Димитрій Бігун.

Після освячення храму та літургії депутат Міської Ради Девід Ох нагородив єпископа Філадельфійського Луку Грамотою Міської ради за видатний внесок у розвиток Української Церкви, допомогу, єднання українських та американських громадян навколо спільних християнських цінностей та вагомий внесок у розбудові міжцерковних зв’язків м. Філадельфія.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета єпископ Лука нагородив медаллю “За жертовність і любов до України” Почесного консула України Ірину Мазур, а також юриста, провідного адвоката Андрія Тайтельмана за його юридичну допомогу в становленні нової парафії та підтримку українських біженців.

Близько обіду в Українському культурному та освітньому центрі відбувся урочистий бенкет, на якому були присутні представники українського та американського громадянського суспільства. Відбулося відкриття та презентація Недільної школи, Музичного центру, а також концерт за участю його вихованців. Громаду вітали авторськими піснями у виконання Ігоря Сипеня.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

У Кельні (Німеччина) відбулася міжконфесійна молитва за Україну

3.11.2022
1 листопада 2022 року декан Європейського деканату протоієрей Володимир Чайка, на запрошення Євангелицької Церкви Святої Трійці м. Кельну (Німеччина), взяв участь в богослужінні до дня Реформації, на якому особливо була приділена увага Україні та українському народові, який страждає від російської військової експансії. Поділитися дописом: