У Володимирському соборі звершено молебень за дітей

1 червня 2020 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій очолив молебень за здоров’я дітей у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

Преосвященнішому владиці Андрію співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та клірики собору.

Після молебню зі словами подяки Святійшому Патріарху Філарету, єпископу Андрію, священнослужителям та всім присутнім на молитві парафіянам звернулася Юлія Мізрах, голова Правління Благодійного Фонду Допомоги Вітчизні.

Молебень закінчився многоліттям за здоров’я дітей України та всього світу.

Також, з благословення Предстоятеля УПЦ КП Святійшого Патріарха Філарета у всіх храмах Київського Патріархату сьогодні відбудуться молебні за здоров’я дітей.

Діти – це квіти нашого життя, неоцінений скарб. Від нас, дорослих, залежить, чи будуть вони справжніми християнами, в якій країні вони будуть жити, якою мовою розмовлятимуть та на яких традиціях зростатимуть. Важливість цього завдання – виростити й виховати православних християн та гідних українців – посилюється зараз, коли на шляху європейського становлення нашої країни постали нові виклики та випробування.

Тільки спільними зусиллями Церкви, родини, держави та суспільства в цілому зуміємо виховати всебічно розвинених, свідомих та сильних духом громадян, щирих патріотів своєї держави. Ми, дорослі, зобов’язані зробити все, щоб для наших дітей європейське майбутнє України з відповідним рівнем життя та цінностями стало реальністю.

Довідка

Міжнародний день захисту дітей вважається одним з найстаріших міжнародних свят. Свято день захисту дітей засновано у листопаді 1949 року. За однією з версій, незадовго до конференції, 1 червня 1925 року, китайський консул у США влаштував свято для своїх співвітчизників – дітей-сиріт китайського походження. Задля розваги він організував фестиваль човнів-драконів. У повоєнні роки багато дітей залишилося без батьків, а тому їм потрібні були увага й опіка держави. У 1949 році на конференції Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі порушили тему захисту дітей і запропонували святкувати Міжнародний день захисту дітей щороку. Вперше день захисту дітей був проведений в 1950 році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу. Заходи цього дня покликані звернути увагу громадськості на соціальний захист прав дитини в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від національності, суспільного походження, майнового стану та інших факторів. Суспільство, уряд країн, батьки та громадські організації повинні сприяти визнанню та здійсненню прав дітей.

День захисту дітей в Україні – це загальнонаціональне свято, яке також покликане привернути увагу людей до проблем дітей. Воно було організоване за указом президента від 30 травня 1998 року на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна – дітям”.

 

 

Джерело

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі

2.06.2020
02 червня 2020 року Святійший Патріарх Філарет у співслужінні єпископа Переяславського і Білоцерківського Андрія, настоятеля храму протоієрея Бориса Табачека та соборного духовенства звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: