У Володимирському соборі звершили чин похорону української художниці-шістдесятниці Людмили Семикіної

15 січня 2021 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі молитвою провели в останню путь заслужену художницю України Людмилу Семикіну.

Чин похорону очолив настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек у співслужінні клірика храму протоієрея Олександра Шмуригіна.

Помолитись за упокій душі, попрощатися і віддати шану пам’яті талановитій художниці, шестидесятниці та патріоту України прийшли рідні та близькі, представники спілки художників України, друзі та знайомі.

Наприкінці богослужіння протоієрей Борис Табачек звернувся до присутніх зі словом, у якому закликав до молитви за упокій душі новопреставленої Людмили, що є проявом нашої любові та світлої пам’яті.

Поховали українську художницю на Байковому кладовищі столиці.

Людмила Миколаївна Семикіна – видатна художниця, майстриня декоративного мистецтва, заслужена художниця України, лауреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка та Премії ім. Василя Стуса, співзасновниця ВГО «Ліга Культури».

Людмила Семикіна народилася 23 серпня 1924 р. у м. Одеса. Художню освіту здобула у Одеському художньому училищі і у Київському художньому інституті.

Співавторка знаменитого вітражу «Возвеличу малих отих рабів» у вестибюлі Київського університету, який було виконано до 150-річчя з дня народження Тараса Шевченка (1964), і яке потім було знищено за вказівкою функціонерів комуністичної партії.

Серед її робіт – численні живописні твори, костюми до кінофільму «Захар Беркут», серії строїв за національними традиціями «Скіфський степ», «Поліська Легенда», «Княжа доба», «Ретро», «Модерн», серія діафільмів для дітей за творами Тараса Шевчена і Лесі Українки.

Людмила Миколаївна брала найактивнішу участь у проектах ВГО «Ліга Культури», зокрема, у проектах «Українське древо культури», «Молитва за Україну», «Щастя», та інших.

Людмила Семикіна, шестидесятниця і дисидент, була відданою патріоткою, активним учасником руху опору, однією з організаторок Клубу творчої молоді (1960), була підписанткою знаменитого листа ста тридцяти дев’яти діячів української культури (1968). За свою чітко виражену проукраїнську позицію Людмила Миколаївна неодноразово зазнавала переслідувань і тиску з боку радянсько-комуністичної влади. Її двічі позбавляли членства у Спілці художників України, що означало фактичну заборону на професію.

Упокоїлась Людмила Семикіна 12 січня 2021 року.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу новопреставленої Людмили, простить їй провини вільні та невільні і дарує їй Царство Небесне!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Велика Агіасма

17.01.2021
Агіасма (з гр. мови – святиня; свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу воду Великого освячення, тому часто вживається словосполучення “Велика Агіасма”. Рідше зустрінемо новий порівняно вираз “Мала Агіасма”, що означає воду Малого водосвяття. Велике освячення води, на свято Богоявлення бере свій початок з перших віків християнства, зокрема апостольських постанов. Чин […]