УПЦ Київського Патріархату – четверта за впливовістю конфесія України

7,7 відсотків опитаних громадян вважають себе вірними Української Православної Церкви Київського Патріархату, Предстоятелем якої є Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Таким чином, УПЦ КП посіла четверте місце в нещодавньому соціологічному дослідженні: ПЦУ – 13,2 відсотки, УПЦ МП – 10,6 відсотків і УГКЦ – 9,5 відсотка.

Такі данні авторитетного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Дослідження здійснювалося в усіх регіонах України, за винятком АР Крим та тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей. Опитано 2015 респондентів від 18  років.

Наведені данні надзвичайно важливі, адже вони демонструють: в Україні існує велика кількість громадян, які бажають належати саме до Української Православної Церкви Київського Патріархату (з власною патріаршою традицією, незалежної ні від Москви, ні від Константинополя). Громадяни принципово не хочуть бути в ПЦУ, яка виконує волю Константинопольського Патріархату.

Майже 8 відсотків громадян України зберегли вірність саме Київському Патріархату. Ці цифри характерні ще й тому, що протягом минулого року УПЦ Київського Патріархату потерпала від утисків і гонінь з боку минулої влади. На жаль, і нині відбуваються рейдерські атаки представників грецької ПЦУ та Міністерства культури України проти УПЦ Київського Патріархату. Проти нашої Церкви ведеться масивна, брудна інформаційна атака, ПЦУ та Мінкультури брехливо заявляють, що ніби «УПЦ КП не існує». Це абсурд, бо якщо існує велика кількість вірних УПЦ КП, священики, єпископат і Патріарх, то як можна заперечувати факт існування Церкви? До прикладу, за даними цього ж соцопитування, римо-католики мають в Україні всього лише 1,6 відсотка вірян. При цьому нікому ж не спадає на думку приєднати їх до УГКЦ, хоч вони і є однією Римською церквою. Так само, в нашій країні зареєстровані та вільно існують численні протестантські церкви, хоч за результатом опитування до протестантів себе відносять усього 1,8 відсотка громадян України.

Належати до Церкви, яку вони обрали, – природне право людини на свободу совісті, гарантоване ст. 35 Конституції України, міжнародними та вітчизняними законодавчими актами та договорами. Україна, як європейська, демократична країна зобов’язана його гарантувати кожному. Тому Українська Православна Церкви Київського Патріархату з значною кількістю вірних не повинна бути винятком.

   Прес-служба Київської Патріархії.

Поділитися дописом:

Наступна

21 листопада Собор Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

20.11.2019
Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних встановлено на початку IVст. На Помісному Лаодикійському Соборі, який відбувся за декілька років до І Вселенського Собору. Лаодикійський Собор 35-м правилом засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям та правителям світу і утвердив православне шанування їх. Звершується свято в […]