Урочисте богослужіння у Володимирському соборі в день пам’яті святої великомучениці Варвари

У день пам’яті святої великомучениці Варвари, 17 грудня 2021 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив урочисту Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, було звершене святкове всенічне бдіння.

Його Святості співслужили Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Маріупольський і Дервенохорійський Хризостом та духовенство.

Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін і розповів про життя, подвиг віри і чудеса святої діви Варвари.

По завершенні літургії відбувся молебень до святої великомучениці Варвари перед її нетлінними і чудотворними мощами. Патріарх Філарет прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання вклонилося святині.

Після закінчення Божественної літургії Святійший Патріарх Філарет звернувся до віруючих зі словом:

Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри, вітаю вас з нашим київським святом – днем пам’яті святої великомучениці Варвари. Чудотворні мощі великомучениці Варвари знаходяться в місті Києві з 12-го століття. Український народ завжди шанував і шанує святу великомученицю Варвару. Вона є покровителькою всіх тих, хто знаходиться в небезпеці, в тому числі і шахтарів, які важко працюють під землею.

Нехай свята великомучениця Варвара оберігає всіх нас від несподіваної смерті, і щоб за її молитвами привела нас туди, де вона знаходиться, тобто в Царство Небесне“, – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Упродовж дня у соборі звершувалися молебні та акафісти до великомучениці Варвари та прочитувалося для вірних життя святої угодниці. Володимирський собор був переповнений молільниками і до мощей святої великомучениці постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая

19.12.2021
19 грудня 2021 року, в неділю 26-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: