Відбулась зустріч Патріарха Філарета з головою Ощадбанку А. Г. Пишним

21 серпня 2019 року за заявою голови, так званої ліквідаційної комісії, яка незаконно створена на Синоді ПЦУ, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана (Яременко О. В), були заблоковані рахунки Київської Патріархії УПЦ КП відкриті в Ощадному банку України.

З цього приводу Святійший Патріарх Філарет зустрівся з головою правління Ощадбанку Пишним Андрієм Григоровичем для роз’яснення даної ситуації.

Патріарх Філарет у своєму слові розкрив та пояснив ситуацію, яка склалася в Церкві, що і призвело до закриття рахунку в банку.

«Ми прийшли до Вас з проханням повернути наш рахунок, бо незаконно був закритий. Закрили наш рахунок на підставі, так званої, ліквідаційної комісії Православної Церкви України (ПЦУ). Вона створила ліквідаційну комісію, звернулася до Міністерства Культури, щоб нас зняли з реєстрації, і таким чином, хочуть ліквідувати Київський Патріархат і Київську Патріархію. Все це незаконно. Чому незаконно? Тому, що ми не є частиною цієї Церкви, а є окрема Церква – Українська Православна Церква Київський Патріархат. Помісний Собор 20 червня 2019 року виніс  постанову, що ми продовжуємо існувати, як Українська Православна Церква Київського Патріархату… Тепер виходить так, що ми, як юридична особа існуємо, а наш рахунок у вашому банку закритий на підставі звернення чужої Церкви. Тому, ми просимо встановити справедливість» – сказав Патріарх.

Звертаючись до Патріарха, голова банку Андрій Григорович, висловив свою безмежну повагу Святійшому Владиці, де наголосив, що банк в даній ситуації діяв відповідно до тих інструкцій, яких надає Національний банк. Хоча чіткої відповіді на які інструкції Національного банку вони посилаються, ми так і не почули.

Голова правління Ощадбанку запевнив нас в тому, що якщо Київська патріархія надасть позитивні рішення суду, то дана ситуація буде вирішена.

Враховуючи відповідь Андрія Григоровича, Святійший Владика наголосив на тому, що потрібно зберегти Київський патріархат, бо від цього залежить буде незалежна Церква і Держава, чи ні.

«Конфлікт, який зараз розгорівся не в банку, не в тому, що закрили наш рахунок, а проблема політична і дуже глибока. Ми в цій боротьбі граємо велику роль. Від того, чи буде Київський патріархат існувати, залежить, буде Україна чи не буде. Може це я багато говорю, але це є правда. Тому що Київський патріархат є та сила духовна, яка зберігає Українську державу. Не було б Київського патріархату сьогодні Путін був би тут. Тому що не було б кому захищати Україну. Армія, ви знаєте, яка була, знаєте, і завдяки Київському патріархату, ми зробили все, що армія стала боєздатною. Так ось, цю силу зараз хочуть знищити. А ми не хочемо, щоб знищили Київський патріархат, не хочемо, і будемо боротися до смерті. Тому що, борючись за Київський патріархат, боремось за Україну, за свободу. І для нас слова гімну: «Душу і тіло ми положим за нашу свободу…», це не пусті слова.

Справа не в рахунку, а справа, чи буде Україна незалежною Державою, чи не буде. І ось ту силу, яка тримає дух народу хочуть знищити. ПЦУ  служить вже не інтересам України, а служить інтересам Константинополя. Тому ми і вийшли із цієї Церкви,  коли побачили куди веде ця Церква, ми сказали нам не по дорозі. Ми за Україну за її волю за народ. Ось це є причина, яка зараз існує в Церкві, а фактично в Державі.

Ми зараз судимось, подали в суд проти Міністерства культури і Міністерства юстиції. І зараз іде цей судовий процес, але ми бачимо, що і там є сили, які проти діють інтересам України. І в судді є такі сили. І тому ми будемо боротися до кінця і в судах. Тому що, ви знаєте, що суди в нас не справедливі. І ми змушені з цим не справедливим судом боротися теж. Заставити їх діяти по закону і по правді. Бо Міністерство культури не законно зняло з реєстрації Київську патріархію, незаконно. Знайшли такі «шляхи», а законної підстави не має. І ми проти цих незаконних дій Міністерства культури і юстиції і боремося. Вони не мали права знімати нас з реєстрації» – наголосив Патріарх Філарет.

Після зустрічі, юристи Київської патріархії надали постанову рішення окружного суду від 4 вересня 2019 року, але відповіді на вирішення даної ситуації, ми так і не отримали.

Той, хто хоче допомогти – шукає засоби, а той, хто не хоче, на жаль, шукає причини виправдання.

Прес-служба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Якщо ми будемо виконувати заповіді, то обов'язково успадкуємо вічне блаженне життя, - Патріарх Філарет

8.09.2019
8 вересня 2019 року, у 12-ту неділю після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму. Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх відслужив у соборі Всенічне бдіння. Під […]