Відбулася нова спроба рейдерського захоплення парафії у смт Клавдієво-Тарасове

26 листопада 2021 року відбулася нова спроба рейдерського захоплення, представниками Православної Церкви України, парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії Української Православної Церкви Київського Патріархату у смт Клавдієво-Тарасове на Київщині.

Зранку, о 7 годині, прихильники ПЦУ, на чолі з протоієреєм Іваном Дзюбою, за допомогою 2 бульдозерів незаконно розпочали копати траншею, під закладення фундаменту нібито майбутнього храму, на церковній території парафії Київського Патріархату. А пізніше, близько 14 години, привезли цементний розчин для заливки фундаменту.

Дозволу на будівництво та затвердженої проектної документації у представників ПЦУ немає. Зранку на церковному подвір’ї перебував настоятель парафії протоієрей Сергій Струк разом з парафіянами, які намагались зупинити незаконні земельні роботи, але представники ПЦУ, проявляючи агресію по відношенню до них, продовжували свій злочин. На підтримку настоятеля і парафіян приїхав єпархіальний архієрей архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій разом з духовенством з м. Києва та області.

Через напружену ситуацію, духовенством Київського Патріархату на місце події було викликано наряд патрульної поліції, а пізніше слідчо-оперативну групу, які побачили у діях ПЦУ порушення закону: початок будівництва без належної дозвільної документації. Слідчі запросили на місце цих подій експерта-архітектора, який надав оцінку і підтвердив незаконність початку забудови. Внаслідок чого, поліція разом з громадою Київського Патріархату зупинили незаконні дії ПЦУ та не допустили заливання фундаменту.

Зазначимо, що починаючи з 2019 року, коли парафія мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії смт Клавдієво-Тарасове залишилась у складі Київського Патріархату, громада страждає від незаконних дій представників ПЦУ, які намагаються захопити парафію та заволодіти її майном. Громада вже близько двох років у різних судових інстанціях намагається захистити свій храм і забезпечити своє конституційне право на свободу віровизнання. Судові процеси наразі тривають у Касаційному суді.

Настоятель парафії протоієрей Сергій Струк та громада парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії просять віруючих молитися про Божу допомогу у правдивому вирішенні цього конфлікту. Закликаємо громадськість та ЗМІ не бути осторонь подій у смт Клавдієво-Тарасове, де зараз грубо порушуються права громадян України і звершується насильство щодо парафіян Київського Патріархату.

Ситуація на парафії залишається дуже напруженою!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав Юлію Тимошенко з днем народження

27.11.2021
27 листопада 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав народного депутата України, голову депутатської фракції партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко з днем народження. Поділитися дописом: