Відбулося наречення архімандрита Авіва (Панку) на єпископа Ришканського, вікарія Східно-Молдовської єпархії

22 січня 2022 року, напередодні неділі 31-ї після П’ятдесятниці, після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука, єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом, духовенство з Києва та інших єпархій. Під час полі єлею Патріарх Філарет помазував вірян освяченим єлеєм.

Після всенічного бдіння у соборі відбулося наречення архімандрита Авіва (Панку) на єпископа Ришканського, вікарія Східно-Молдовської єпархії, якого було обрано на засіданні Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 13 грудня 2021 р.

Архімандрит Авів (Панку) звернувся до Святійшого Патріарха Філарета, архіпастирів та присутніх у храмі зі ставленицьким словом:

“Ваша Святосте, ваші високопреосвященства, преосвященства, члени Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, дорогі віряни!

У 2005 році Українська Православна Церква Київського Патріархату вписала у свою історію нову главу, створивши Східно-Молдовську єпархію на території Республіки Молдова, духовне оформлення якої було доручено високопреосвященному Філарету.

Хочу відмітити, що духовні та управлінські якості нашого доброго архіпастиря принесли свої плоди – всупереч активній протидії, з боку державних і церковних структур Республіки Молдова, наша єпархія існує та розвивається. Цей шлях був довгим і складним.

Міністерство юстиції Республіки Молдова неодноразово відмовляло в реєстрації нашої єпархії, у зв’язку з чим ми були вимушені звернутись у судові інстанції держави, що насправді не дало очікуваного результату. В реєстрації єпархії нам було відмовлено.

Ситуація змінилась після нашого звернення в Європейський суд з прав людини, який зобов’язав владу Молдови зареєструвати Східно-Молдовську єпархію у складі Київського Патріархату.

8 жовтня 2009 року, з Божою допомогою, Східно-Молдовська єпархія була зареєстрована Міністерством юстиції Республіки Молдова, і ми отримали можливість легально здійснювати своє служіння на благо Святої Церкви та наших вірян.

На сьогодні у складі нашої єпархії є храми і монастирі, де служать священники, диякони, де підносять свої молитви наші віряни.

Також і я, смиренний, з амвона Благовіщенського монастиря, Ришканського району, вже як єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії, буду проповідувати про любов Божу. Буду підносити щирі молитви за наших братів у Христі, що знаходяться у послуху Вашої Святості, та за свого архієрея – високопреосвященного Філарета.

Тільки об’єднавши наші зусилля та наші молитви, разом зі своїми пастирями та віруючими, ми зможемо розвивати нашу єпархію. З Божою допомогою, докладу всі зусилля для цього, як єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії.

Прошу Ваших святих молитов, таких необхідних мені, для нового архієрейського служіння, яке буде потребувати від мене сил, цілеспрямованості та мудрості на благо наших вірян. Як єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії, докладу всі зусилля, всю силу молитви і посту, а також усю любов на благо нашої єпархії, частиною якої я є з дня її утворення” – сказав у своєму слові архімандрит Авів (Панку).

Чин наречення нового єпископа завершився уставним многоліттям.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У день свого народження Святійший Патріарх Філарет звершив урочисту Божественну літургію

23.01.2022
23 січня 2022 року у неділю 31-шу після П’ятидесятниці, після Богоявлення у Володимирському кафедральному соборі м. Києва відбулося святкове богослужіння з нагоди дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, який відзначає в цей день своє 93-ліття. Поділитися дописом: