Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

25 травня 2022 року відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Засідання Священного Синоду проходило шляхом дистанційного спілкування (відеоконференції).

У роботі Священного Синоду, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, взяли участь постійні члени Синоду: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим та тимчасові члени Синоду: архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет і єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл.

Священний Синод заслухав доповідь Святійшого Патріарха Філарета про відмову від єпископського сану та самовільний перехід єпископа Варсонофія (Качана) із Української Православної Церкви Київського Патріархату до Православної Церкви України. У зв’язку з порушенням архієрейської присяги та відмови від єпископського сану, отриманого в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, Священний Синод позбавив колишнього єпископа Варсонофія (Качана) священного сану.

Священний Синод також заслухав доповідь Святійшого Патріарха Філарета про незаконні рішення Священного Синоду Православної Церкви України від 23 травня 2022 р. щодо позбавлення священного сану митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа (Шибаєва), єпископа Валуйського Петра (Москальова), архієпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета (Панку), а також про викликання на суд Священного Синоду ПЦУ архієпископа Андрія (Маруцака) і єпископа Луки (Згоби).

Синод відзначив, що архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату не належать до Православної Церкви України, і тому Священний Синод ПЦУ не має канонічного права засуджувати архієреїв іншої Помісної Церкви. Більше того, повноваження Священного Синоду ПЦУ обмежуються територією України і не розповсюджуються на інші країни. Названі архієреї Київського Патріархату є громадянами США, Молдови, Росії і тому не підлягають суду Православної Церкви України, поскільки права ПЦУ, згідно Томосу, обмежуються кордонами України.

Священний Синод констатував, що рішення Священного Синоду Православної Церкви України від 23 травня 2022р. не має канонічної сили щодо УПЦ Київського Патріархату, бо це було б втручанням у внутрішнє життя іншої Церкви. Вищезгадані архієреї УПЦ Київського Патріархату й надалі продовжують своє архіпастирське служіння на благо Української Православної Церкви, нашого українського народу і Української держави.

Журнали засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 25 травня 2022 року

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відкрите звернення єпископа Філадельфійського Луки до Предстоятеля і Священного Синоду ПЦУ

27.05.2022
До нашого слуху дійшло обурливе повідомлення, що 23 травня 2022 року Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України), який проходив за вашого головування, ухвалив квазіканонічне рішення за порядковим номером 14 з маніпулятивною назвою (заголовком) «Про притягнення до канонічної відповідальності заборонених у священнослужінні архімандрита Андрія (Маруцака) та протоієрея Богдана Згоби» […]