Відбулося наречення архімандрита Никона (Шинкарюка) на єпископа Чернівецького і Буковинського

25 січня 2020 року, напередодні неділі після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

За богослужінням Патріарху Філарету співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та клірики кафедрального храму.

Після Всенічного бдіння у соборі відбулося наречення архімандрита Никона (Шинкарюка), клірика Чернівецької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на єпископа Чернівецького і Буковинського, якого було обрано на засіданні Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 27 грудня 2019 року.

Під час чину наречення архімандрит Никон, перед хрестом і євангелієм, звернувся до Святійшого Патріарха Філарета та архіпастирів зі ставленицьким словом:

“Ваша Святосте, ваші Преосвященства, богомудрі архіпастирі Української Православної Церкви Київського Патріархату!

Перед Богом, всією Церквою та побожним українським народом, у ці часи, підношу молитви подяки Великому Богу та слова вдячності будівничому Українського Православ’я – Святійшому Патріарху Філарету. Від щирого серця дякую і вам, боголюбиві архіпастирі, які зібралися сьогодні у цьому кафедральному патріаршому соборі.

Перебуваючи нині перед Вами, святителі Христові, зі страхом Божим і вірою, розумію всю відповідальність архіпастирського служіння, до якого нині покликаний Богом та обраним Вашою святістю разом із Архієрейським собором Української Православної Церкви Київського Патріархату. Я усвідомлюю, що Христос, через вас закликає мене недостойного і грішного, працювати у Його винограднику для розбудови Церкви на славу Божу та спасіння дорученої мені пастви. Смиренно приймаю Ваше рішення, бо Сам Господь сказав апостолам: «Не ви Мене вибрали, але Я вас обрав і настановив, щоб ви йшли і приносили плід» (Ін. 15, 16).

Рішенням Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату мені визначено важливий та відповідальний послух бути одним із єпископів, у зв’язку з цим висловлюю щиру подяку Вам, Ваша Святосте, за цю високу довіру до мене. Особистий приклад Вашого жертовного служіння Господу і Церкві Божій, надихає мене на ревне служіння та виконання покладеного на мене послуху. Тому, висловлюю Вам, Ваша Святосте, свою синівську любов і насмілюсь просити надалі Ваших первосвятительських молитов та батьківського піклування.

Перш, ніж покликати до служіння, Господь вів мене шляхами від порогу мого дому та, хоч і нерідної матері Одокії, але турботливої та сумлінної про спасіння моєї душі, побожного та християнського життя. Також, велику духовну настанову отримував від протоієрея Георгія Палійчука, за що виказую їм щиру подяку та земний уклін.

Після закінчення школи, продовжив навчання в університеті, викладав українську мову та літературу. Через свої релігійні переконання, з благословення єпископа Чернівецького і Буковинського Антонія, та з дозволу уповноваженого релігійного комітету у Чернівецькій області, я залишив вчителювання та став псаломщиком двох приходів на Буковині.

А з Вашого благословення, Ваша Святосте, у 1989 році поступив до духовної семінарії при Києво-Печерській Лаврі та, після успішного її закінчення, продовжив навчання у духовній Академії. Під час навчання у духовних школах, у 1991 році, був рукопокладений єпископом Онуфрієм у сан диякона, згодом у сан священника.

У 1996 році митрополитом Чернігівським і Ніжинським Антонієм був пострижений у чернецтво та ніс послух у Києво-Печерській Лаврі.

Через осягнення сенсу служіння Богу, Церкві та українському народу, усвідомив, що це можливо досягти тільки під Вашим омофором, Ваша Святосте, бо Ваше служіння відповідає правді та всім канонам Православної Церкви, які були встановлені Самим Господом Ісусом Христом, апостолами й отцями 7-ми Вселенських Соборів.

Апостол Павло закликає молитися зрозумілою мовою, а це означає, що в Українській Православній Церкві має промовлятися молитва українською мовою, близькою для розуміння, щоб люди отримали користь для свого спасіння.

Тому, я стою перед Вами, Ваша Святосте, у цьому святому храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка під Вашим мудрим керівництвом є живою, сповненою Святим Духом, де увесь український народ, я, у тому ж числі, черпаємо духовні знання та маємо можливість дотримуватися істинної віри, бо в цьому полягає наше спасіння.

У ці хвилини, відчуваючи велике хвилювання, ще раз низько Вам вклоняюся за батьківську любов, за молитви та духовні настанови. І надалі прошу Вас скеровувати мої незрілі кроки в єпископстві Вашими досвідченими життєвими порадами. Також, благаю вас помолитися за мене, щоб через покладення Ваших святительських рук, Дух Святий зійшов на мене, грішного і немічного, та дарував мудрість, розсудливість, терпіння та страх Божий у архіпастирському служінні. Амінь”.

Патріарх Філарет благословив архімандрита Никона та окропив його освяченою водою. Чин наречення нового єпископа завершився уставним многоліттям.

Архієрейська хіротонія єпископа Чернівецького і Буковинського Никона буде звершена 26 січня, у неділю після Богоявлення, за Божественною літургією у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Архієрейська хіротонія єпископа Чернівецького і Буковинського Никона (Шинкарюка)

26.01.2020
26 січня 2020 року, у неділю після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: