Відбулися загальні збори громади кафедрального собору святителя Миколая у місті Філадельфія (США)

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, правлячого архієрея парафій Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, відбулися надзвичайні загальні збори Патріаршого Кафедрального собору святителя Миколая Чудотворця у місті Філадельфія штату Пенсильванія.

21 березня 2021 року, у неділю Торжества Православ’я, у Миколаївському соборі було відслужено Божественну літургію та молебень Торжества Православ’я, після якого відбувся хресний хід, присвячений молитві за Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Богослужіння очолив настоятель парафії, секретар Вікаріату протоієрей Богдан Згоба у співслужінні клірика собору протоієрея Олексія Качарая.

За столітньою традицією парафії кожен православний віруючий у день Торжества Православ’я приходить до храму зі своїми іконами. Хто з вінчальними, а хто з родинними. Гостям та дітям сестриці парафії давали нести хоругви. Понад двадцять парафіян приступили до таїнства сповіді та разом зі своїми дітками причастилися Святих Тіла і Крові Христових.

Молитовно завершуючи недільні подяки Господу Богу, отець Богдан, у своїй проповіді, згадав історію свята Торжества Православ’я. Він порівняв її із сьогоденням. Колись у давнину лиходії захотіли знищити ікони у храмах, так і тепер сучасні лиходії хочуть зліквідувати, тобто знищити, під надуманими причинами, Київський Патріархат для українців у всьому світі. Як православні віруючі перемогли іконоборців у 843 році, так і ми, з Божою допомогою, переможемо сучасних ліквідаторів і тих, хто хоче знищити нашу Українську Православну Церкву Київського Патріархату та патріарший устрій у цілому.

Після завершення хресного ходу настоятель парафії привітав з днем народження іменинників, а саме диригента хору пані Сюзан Гузь та секретаря Патріаршої ради пана Франка Борієлло. Передав благословення від Його Святості Патріарха Філарета. На завершення, окропивши всіх присутніх святою водою, отець Богдан запросив усіх на спільну пісну трапезу, яку приготувала сестриця Вікторія Борієлло до дня народження свого чоловіка Франка.

Святкове зібрання розпочали зі співу «Отче наш». Згодом, з благословення настоятеля, староста собору Томас Генні розпочав засідання загальних піврічних зборів. На порядку денному стояло декілька важливих питань. А саме: громада одноголосно підтримала старосту собору до кінця цього року повністю замінити покриття даху собору та покрити новим, більш стійким, матеріалом перекриття. Після звіту та чудового виступу директорки щорічних фестивалів пані Джуді Генні громада висловила їй щиру подяку за її працю та запевнила у повній підтримці, допомозі у всіх її добрих задумах та ідеях. Голова сестринства потішила парафіян успіхами сестриць та підтримала настоятеля та старосту собору у їх спільній праці на славу Божу та благо всіх парафіян.

Всією громадою було розглянуто наклепницьку публікацію на офіційній сторінці Православної Церкви України щодо секретаря Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді протоієрея Богдана Згоби. Було прикро читати ті нісенітниці від прес-центру ПЦУ.

У зв’язку з цим, Загальні Збори прийняли рішення згодом дати офіційну відповідь Предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію (Думенку) за ті наклепи, осудження, шантаж та погрози на адресу Вікаріату, які перед самим Великим постом виходять від самого глави ПЦУ та його близького помічника – керівника пресслужби ПЦУ архієпископа Євстратія (Зорі). Вся громада також була шокована таким блюзнірством на адресу віруючих кафедрального собору святителя Миколая у Філадельфії та настоятеля отця Богдана Згоби – донедавна постійного благодійника митрополита Епіфанія та Київської Православної Богословської Академії.

У зв’язку з незаконними діями органів державної влади України у справі т.зв. “ліквідації” Київської Патріархії, рейдерських дій та переслідуванням з боку ПЦУ Святійшого Патріарха Філарета, духовенства та віруючих Київського Патріархату по всьому світі, Загальні Збори постановили у липні цього року провести всеамериканський Форум за Київський Патріархат! Головою Форуму було одноголосно обрано доктора Олександра Качура. Святійший Патріарх Філарет, як правлячий архієрей, дав благословення на проведення цієї акції на підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату, як правдивої Української автокефальної церкви, незалежної як від Москви, так і від Константинополя.

З нами Бог і Україна!

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет висловив співчуття у зв'язку з упокоєнням митрополита Антонія (Махоти)

23.03.2021
23 березня 2021 р. на 55-му році життя упокоївся митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православної Церкви України Антоній (Махота). Поділитися дописом: