Відбулися збори парафіяльної ради Патріаршого кафедрального собору святителя Миколая Чудотворця у місті Філадельфія (США)

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, правлячого архієрея парафій Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, відбулися збори парафіяльної ради Патріаршого кафедрального собору святителя Миколая Чудотворця у місті Філадельфія штату Пенсильванія.

11 квітня 2021 року, у 4-ту неділю Великого посту, після завершення Божественної літургії настоятель парафії протоієрей Богдан Згоба та протоієрей Олексій Качарай освятили пам’ятну дошку з нагоди надання Святійшим Патріархом Філаретом храму у Філадельфії статусу кафедрального собору.

Згодом протоієрей Богдан Згоба відкривши збори управи молитвою розповів членам парафіяльної ради про поточний стан справ у громаді та поділився своїми думками з приводу прийдешніх тижнів, коли Православна Церква звершує період Великого посту і входить у пасхальне сорокадення.

Головна ж новина, яку настоятель повідомив громаді – цьогоріч місцева влада дозволила відкрити усі храми, а це означає, що пасхальні богослужіння цього року відбудуться як зазвичай, з хором та присутністю віруючих.

– Найголовніше, що зараз турбує громаду, всіх нас – це святкування Пасхи в умовах карантину, який все ще діє згідно розпорядження Конгресу США. Звичайно, певних обмежень ми все таки змушені дотримуватися, адже здоров’я вірян для нас – першочергове. Однак святкові богослужіння відбудуться і ми запрошуємо нашу громаду спільно радіти воскресінню Христа, – наголосив отець Богдан.

А щоби святкування Пасхи було ще більш урочистим, цього року вперше англомовний хор собору виконає великодні піснеспіви українською мовою. Про це повідомила регент хору пані Сюзан Гузь.

– Цієї Пасхи ми хочемо ще більше об’єднати навколо нашої парафії українців в діаспорі. Саме тому наш хор вже розпочав репетиції, де ми вивчаємо пасхальний канон, стихири Пасхи та інші богослужбові тексти українською мовою. Не дивлячись на те, що ми вже 5-те покоління українців в США, однак не забуваємо свого коріння. У такий спосіб ми хочемо віддати данину шані наших предків, які спорудили для нас такий чудовий храм, – сказала п. Сюзан.

Ще одна справа, яку громада парафії визначила для реалізації в найближчий час – перекриття храмової споруди. Стара покрівля, яка виконувала свою місію десятки років, зараз в поганому стані. Голова Управи пан Томас Гені повідомив про кошторисні розрахунки повної реставрації даху, які складають 60 тис. дол. Однак стараннями всіх членів парафіяльної ради вже зараз зібрано третину від всієї необхідної суми.

З окремою доповіддю виступив професор Університету штату Пенсильванія, голова Форуму за УПЦ Київського Патріархату в США проф. Олександр Качур, який розповів про події в українському православ’ї. На його думку, потрібно продовжувати міжправославний діалог, метою якого є остаточно об’єднати всіх вірних України в Єдину Церкву на чолі з Патріархом!

За результатами зборів парафіяльної ради було оголошено подяку Святійшому Патріарху Філарету за його благодіяння громаді та собору святителя Миколая Чудотворця і направлено рапорт на його ім’я, адже багато питань вимагають першосвятительського благословення.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив ранню з читанням Великого покаянного канону прп. Андрія Критського

14.04.2021
14 квітня 2021 року, напередодні четверга 5-го тижня Великого посту, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні архієпископа Андрія та священнослужителів кафедрального собору, звершив ранню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: