Відбувся Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату

13 грудня 2021 року у Київській Патріархії відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У роботі собору, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, взяли участь митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Херсонеський і Егінський Авксентій (шляхом дистанційного спілкування), архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та вікарій Білгородської єпархії єпископ Валуйський Петро (шляхом дистанційного спілкування).

Архієрейський собор прийняв Постанови, в яких розглянув стан справ в Українській Православній Церкві Київського Патріархату за минулий 2021 рік, а також ухвалив обрати секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді ієромонаха Луку (Згобу) єпископом Філадельфійським, вікарієм Київської єпархії та клірика Східно-Молдовського єпархії архімандрита Авіва (Панку) єпископом Ришканським, вікарієм Східно-Молдовського єпархії. Собор також прийняв до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату митрополита Хризостома (Калліс), з парафіями та духовенством, які належать до його єпархії Грецької Церкви старостильників – згідно його прохання.

 

Пресслужба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Відбулося наречення ієромонаха Луки (Згоби) на єпископа Філадельфійського, вікарія Київської єпархії

13.12.2021
14 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святого праведного Філарета Милостивого. Це свято є днем тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Поділитися дописом: