Відбувся Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату

22 січня 2022 року у Київській Патріархії відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У роботі собору, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, взяли участь митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ (митрополит) Херсонеський і Волноваський Авксентій (шляхом дистанційного спілкування), єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ (митрополит) Маріупольський і Феодосіївський Хризостом, вікарій Білгородської єпархії єпископ Валуйський Петро (шляхом дистанційного спілкування) та вікарій Київської єпархії єпископ Філадельфійський Лука.

Архієрейський собор заслухав доповідь Святійшого Патріарха Філарета про стан справ Української Православної Церкви Київського Патріархату. На пропозицію Предстоятеля Архієрейський собор ухвалив створити Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату із числа єпархіальних архієреїв у кількості шістьох членів: чотири постійні та два тимчасові.

Згідно прохання єпископів (митрополитів) Авксентія та Хризостома Архієрейський собор змінив титули цих архієреїв та назви єпархій, які вони очолюють.

Архієрейський собор підніс подячні молитви до Господа нашого Ісуса Христа за Його сприяння у зростанні Київського Патріархату та благодіяння всьому нашому українському народові.

З Постановами Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 22 січня 2022 р. можна ознайомитись на офіційному сайті за посиланням.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відбулося наречення архімандрита Авіва (Панку) на єпископа Ришканського, вікарія Східно-Молдовської єпархії

22.01.2022
22 січня 2022 року, напередодні неділі 31-ї після П’ятдесятниці, після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: