Відбувся Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату

21 січня 2023 року у Київській патріархії відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У роботі собору, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, взяли участь архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл та єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл. Всі архієреї закордонних єпархій прийняли участь у засіданні Собору шляхом дистанційного спілкування.

Архієрейський собор заслухав доповідь Святійшого Патріарха Філарета про стан справ Української Православної Церкви Київського Патріархату за минулий 2022 рік в умовах воєнного стану, а також заслухав та схвалив звіти єпархіальних архієреїв про діяльність ввірених їм єпархій за 2022 рік.

У зв’язку з невиконанням своїх архієрейських обов’язків щодо керування єпархією, Архієрейський собор прийняв рішення про виключення зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископа Никона (Шинкарюка), колишнього керуючого Чернівецько-Буковинською єпархією.

Собор обрав тимчасовими членами Священного Синоду на 2023 рік єпископа Дніпровського і Криворізького Даниїла та єпископа Херсонського і Таврійського Михаїла.

За відсутність на Архієрейському соборі без поважної причини, єпископу Одеському і Балтському Никону було винесено догану.

Архієрейський собор підніс подячні молитви до Господа нашого Ісуса Христа за Його сприяння подальшому існуванню і зростанню в Україні помісної незалежної Церкви – Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарша молитва за Україну в День Соборності

22.01.2023
22 січня, у день проголошення у 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна щороку відзначає День Соборності. Поділитися дописом: