Відбувся Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату (ПОСТАНОВИ)

22 січня 2020 року у Київській Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Архієрейський собор прийняв Постанови, в яких наголосив на неканонічності та протиправності дій керівництва Православної Церкви України по відношенню до Української Православної Церкви Київського Патріархату, звернувся до Міністерства культури, молоді і спорту України з проханням повернути державну реєстрацію Церкві, яку вона мала до 30 січня 2019 р. та подякував громадськості за підтримку дійсно Помісної Української Православної Церкви.

ПОСТАНОВИ
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 22 січня 2020 р.

Архієрейський собор, під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, обговорив ситуацію, яка склалась в українському православ’ї на початок 2020 року.

Як відомо, 20 червня 2019 р. Помісний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату прийняв рішення про вихід Української Православної Церкви Київського Патріархату зі складу Православної Церкви України, очолюваної митрополитом Епіфанієм. Незважаючи на це рішення, Священний Синод ПЦУ створив ліквідаційну комісію 27 липня 2019 р., не маючи на це законного права. Створити ліквідаційну комісію може тільки той орган, який утворив ту чи іншу релігійну організацію. В даному випадку це мав право зробити Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату. 15 грудня 2018 року на, так званому, Помісному соборі у Теплій Софії цього не було зроблено. Тому, створення ліквідаційної комісії Священним Синодом чи навіть Архієрейським собором є незаконним і неканонічним.

Причиною створення ліквідаційної комісії Предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм – є намаганням правдами і неправдами заволодіти майном Київської патріархії. Майно є головною причиною для митрополита Епіфанія знищити Київську патріархію, як юридичну особу і Київський Патріархат, як Церкву.

По цій причині митрополит Епіфаній подав прохання в Міністерство культури України про зняття з державної реєстрації Київської патріархії, не маючи на це законного права. Таке право має тільки той, хто володіє цим статутом, як це зробили архієреї УПЦ Київського Патріархату, змінивши свої статути. Міністерство культури України, порушивши норми закону, 30 січня 2019 р. зняло з державної реєстрації Київську патріархію, посилаючись на рішення, так званого, Помісного Собору в Теплій Софії 15 грудня 2018 р. Крім того, Міністерство культури України, як і Предстоятель ПЦУ, не мали юридичного права чинити такі дійства, не маючи оригіналу Постанови, так званого, Помісного собору від 15 грудня 2018 р. Оригінал знаходиться не в Києві, а в Стамбулі, в канцелярії Вселенської Патріархії.

Враховуючи ці обставини, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, як підписанти цієї Постанови, відкликали свої підписи і зробили цей документ недійсним для УПЦ Київського Патріархату, і звернулись з листом до Вселенського Патріарха Варфоломія повернути оригінал Постанови Собору Патріарху Київському, як голові Помісного собору.

Розглянувши положення і стан православ’я в Україні, Архієрейський собор

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Згідно з Постановою Помісного собору від 20 червня 2019 р. Українська Православна Церква Київського Патріархату продовжує існувати і діяти, згідно Закону про свободу релігії в Україні.

2. Архієрейський собор не визнає ліквідацію (рішення про завершення ліквідації-ред.) УПЦ Київського Патріархату, прийняту на Архієрейському соборі ПЦУ 14 грудня 2019 р., оскільки вона є втручанням у справи іншої Церкви, іншої релігійної організації.

3. Православна Церква України не є правонаступником УПЦ Київського Патріархату і його майна, оскільки Київська патріархія і УПЦ Київського Патріархату продовжує існувати.

4. Православна Церква України не має законного права на володіння чужим майном.

5. Звернутися до Міністерства культури, молоді і спорту України з проханням не порушувати Закон про свободу релігії в Україні, і повернути державну реєстрацію Українській Православній Церкві Київського Патріархату, яку вона мала до 30 січня 2019 р.

6. Архієрейський собор розглянув також парафіяльні та єпархіальні статути і вніс доповнення до них, згідно з новим законодавством стосовно релігійних організацій.

7. Архієрейський собор дякує українській громадськості за підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка є дійсно Помісною Православною Церквою і служить своїй незалежній Церкві та українському народу.

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ
+ІЛЛЯ, ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
+АНДРІЙ, ЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ
+НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
+ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ
+ВАРСОНОФІЙ, ЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Архієрейського собору до Міністра культури, молоді і спорту України Володимира Бородянського

23.01.2020
22 січня 2020 року у Київській Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату. Поділитися дописом: