Відеозвернення Святійшого Патріарха Філарета з нагоди початку Великого посту

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своєму зверненні з нагоди початку Великого посту, розповів про сутність посту та благословив вірян на його проходження.

Дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас з початком Великого посту. Що таке піст? Піст – це стримання. Стримання від чого? Стримання від їжі, і стримання від гріха. І тому, є піст тілесний і піст духовний.

По-перше, не треба забувати, що Господь наш Ісус Христос постився сорок днів у пустелі. Якщо Господь постив, то значить піст має велике значення. Значення, як для тіла, так і для душі. Тому, є піст тілесний і піст духовний.

Піст тілесний – це утримання від відповідної їжі, тобто від м’яса, від молочних продуктів, іноді навіть від риби, і не тільки від їжі, а й кількості їжі. Тому що, можна їсти хліб безмірно – і це вже не буде піст.

А є піст духовний. І духовний піст має ще більше значення, тому що духовний піст – це утримання від гріха, очищення душі від гріха. Для чого ми постимо? Для того, щоб очиститись від гріха. І бувають ці пости напередодні великих свят. Чому напередодні великих свят? А тому, що Церква закликає достойно зустріти ці свята. А достойно зустріти свята – це значить очиститись від гріха і з радістю духовною святкувати ту чи іншу подію. Чи то Різдво Христове, чи подвиги святих апостолів, чи Успіння Божої Матері, чи головне – Воскресіння Господа Ісуса Христа.

Тому, дорогі браття і сестри, не треба ігнорувати піст. А якщо Господь постив, то значить і ми повинні дотримуватись цього.

Тому, я бажаю, щоб Господь допомагав нам звершити цей піст, як Він Сам постив у пустелі, як постили святі апостоли, як постили святі отці. Без посту спасіння не може бути. А ми хочемо спастись. Спастися від чого? Від гріха. А для того, щоб від гріха спастись – треба стримуватись від гріха. А піст і допомагає нам стримуватись від гріха. Але, ми настільки слабкі, що не можемо витримати цього, і тому просимо Божественної благодаті, допомоги Божої, щоб Господь допоміг нам звершити цей піст.

І тому я закликаю на всіх вас Боже благословення, допомоги Божої провести достойно Великий піст і зустріти Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Слава Ісусу Христу! – сказав у своєму слові Святійший Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив читання першої частини Покаянного канону преподобного Андрія Критського

15.03.2021
15 березня 2021 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Велике повечір’я з читанням першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: