Відкрите звернення до архієпископа Євстратія (Зорі) щодо його втручання у діяльність закордонних парафій Київського Патріархату

Його Високопреосвященству
Євстратію
Архієпископу Чернігівському і Ніжинському
Православної Церкви України

Ваше Високопреосвященство!

На адресу Київської Патріархії надходять численні нарікання на Ваше грубе втручання у діяльність закордонних парафій Української Православної Церкви Київського Патріархату, як в Європі, так і на американському континенті, чим сієте ворожнечу між духовенством та віруючими.

Закликаємо Вас, владико Євстратію, припинити самочинні дії стосовно парафій Київського Патріархату, особливо у США, де керуючим архієреєм і досі є Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якого Ви, владико, донедавна відкрито називали «своїм Патріархом».

Також закликаємо Вас, владико Євстратію, припинити поширювати відверто неправдиву інформацію про нібито критичний стан здоров’я Його Святості. Тільки в руках Божих знаходиться життя та здоров’я кожної людини, у тому числі і Святійшого Патріарха Філарета, а також і Вашого архієрейського достоїнства, яке Ви потьмарюєте своїми негідними вчинками, направленими проти архіпастиря, який за допомогою Божою вчинив Вас єпископом та ввірив керування Чернігівською єпархією.

Хочемо пригадати Ваші ж слова, в недалекому минулому написані в передмові до видання про архіпастирське служіння на Київській кафедрі Святійшого Патріарха Філарета: «На жаль, багато з тих, хто промовляв перед архієрейською хіротонією похвали на адресу владики Філарета, хто отримав благодать священнослужіння з його рук, нині опинилися у таборі гонителів і супротивників. Проте переконаний, що час все розставить на свої місця і виявить правду».

Прислухайтесь до своїх слів. Нехай вони сьогодні стануть для Вас найбільшим свідченням Вашого відступництва та орієнтиром для вибору майбутніх доріг. Якщо ж Ваші слова втратили свою силу, то дослухайтеся до святого апостола Павла, який закликає: «Пам’ятайте наставникiв ваших, якi проповiдували вам слово Боже» (Євр. 13, 7).

Нехай Божественна благодать, яка виправляє вади та лікує немочі, наставить Вас на дорогу правди і приведе до справжнього сповідання істини, залишивши в минулому хибні уяви та ворожнечу.

Пам’ятайте слова Господа Ісуса Христа: «Неможливо не прийти спокусам; але горе тому, через кого вони приходять» (Лк. 17, 1).

З любов’ю у Христі,

Андрій
архієпископ Переяславський і Білоцерківський,
керуючий справами Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Призначено нового секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді

2.02.2021
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет своїм Указом №2 від 2 лютого 2021 року звільнив протоієрея Віктора Полярного з посади секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді. Поділитися дописом: