Відкрите звернення громади мцц. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ СВВ. МЦЦ. ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВИ ТА МАТЕРІ ЇХ СОФІЇ СМТ. КЛАВДІЄВО-ТАРАСОВЕ, БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дорогі у Христі браття та сестри, 15.07.2022 р. в смт Клавдієво-Тарасове, Бучанського району, Київської області на підставі постанови Верховного Суду України від 09.02.2022 р. по цивільній справі №939/182/20, по якій було винесено Рішення Бородянським районним судом від 28.01.2021 р. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/103930829), та Вимоги Бородянської виконавчої служби від 04.07.2022 р. настоятель нашої релігійної громади протоієрей Сергій Струк, виконуючи рішення Бородянського районного суду від 28.01.2021 р. був змушений звільнити храм та парафіяльний будинок і передати ключі від вищезгаданих будівель представнику релігійної громади УПЦ (ПЦУ).

Ми вражені такою кричущою несправедливістю по відношенню до нашої релігійної громади та родини нашого настоятеля, яка виховує хвору дитину. За три роки боротьби ми пройшли всі судові інстанції, зверталися з заявами в поліцію, прокуратуру та Вищу Раду правосуддя, надавали документи на підтвердження того, що право власності релігійної громади УПЦ (ПЦУ) на зазначені будівлі набуто на підставі фальшивих документів, адже не може бути дійсним документ про введення в 2008 році в експлуатацію приміщення будівництво якого розпочалося лише в 2013 році. Але суди, Бородянська поліція та прокуратура проігнорували цей факт. Більш того, нашому настоятелю протоієрею Сергію Струку, який більше п’яти років проживав в цьому будинку, не вдалося навіть довести цей факт в судах, про що чітко зазначено в Постанові Верховного Суду України.

До таких висновків суд прийшов на підставі показів свідків Кулініча М.О., Коновалюк Л.М., Рибалко К.В., Буряк Л.А., Данильчука І.А., в той час як свідки з нашого боку не були навіть опитані.

Так як будинок взагалі не був введений в експлуатацію відповідної реєстрації у нашого настоятеля і не могло бути, а довідки з дитячого садочку, школи та акт депутата селищної ради судами до уваги не були взяті то про яку справедливість і неупередженість можна говорити?

Суди також не звернули увагу і на відкриті кримінальні справи у Бородянському відділі поліції, які б мали розслідувати факт фальсифікації документів на майно та землю представниками ПЦУ та факт незаконної перереєстрації нашої громади в жовтні 2019 року в супереч рішенню членів нашої релігійної громади про відмову переходити до УПЦ (ПЦУ), що підтверджується протоколом від 29.07.2019 р. Звернення членів нашої релігійної громади до Бородянського відділку поліції про бажання надати свідчення у кримінальних справах також були проігноровані.

Скаргу в Вищу Раду Правосуддя на дії судді Бородянського районного суду Унятицького Д.Є., який прийняв позов від релігійної громади УПЦ (тобто без повної назви громади ПЦУ), без повної сплати судового збору, а потім окремою Ухвалою вже готове рішення змінив на УПЦ (ПЦУ) не дали також результату, адже діяльність Вищої Ради Правосуддя з 05.08.2021 р. заблоковано.

Грубі порушення були допущенні також і Бородянською виконавчою службою, яка на вимогу релігійної громади УПЦ (ПЦУ) відкривала виконавче провадження по одному й тому самому виконавчому листу, який також був виданий на громаду УПЦ (тобто без повної назви громади ПЦУ). Не дивлячись на всі ці порушення та те, що справа знаходилася в той час у Верховному Суді України виконавча служба наклала арешт на рахунок нашого настоятеля та зняла штраф 4 000 грн.

Враховуючи все вищевикладене наша релігійна громада висловлює своє обурення на такі дії тих, хто мав би стояти на стороні закону та справедливості. Зараз нами готується позов до Європейського суду з прав людини на державу Україна в особі всіх вищезгаданих державних установ, які порушили право на справедливий суд та права і свободу родини нашого настоятеля. Крім того наша громада буде продовжувати здійснювати богослужіння в іншому приміщенні, яке вже освячене і в якому знаходяться перевезені з нашого храму речі.

Віримо в справедливість та в нашу спільну перемогу не тільки над зовнішніми, але і внутрішніми нашими ворогами.

Дякуємо всім за вашу молитовну підтримку.

З повагою, релігійна громада Української Православної Церкви Київського Патріархату святих мучениць Віри, Надії, Любови та матері їх Софії смт Клавдієво-Тарасове Бучанського району Київської області!

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Філадельфійський Лука зустрівся з ординарним єпископом західного благочиння Польської Народної Католицької Церкви Ярославом (Джері) Рафалком

19.07.2022
З благословення Святійшого Патріарха Філарета, 16 липня 2022 року відбулася зустріч секретаря Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді єпископа Філадельфійського Луки (Згоби) з ординарним єпископом західного благочиння Польської Народної Католицької Церкви Ярославом (Джері) Рафалком. Зустріч ієрархів відбулася у Соборі Всіх Святих міста Чикаго, штату Іллінойс. Ця зустріч започаткувала на […]