Відкрите звернення релігійної громади смт. Клавдієво-Тарасове

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДСЬКОСТІ ВІД РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ УПЦ КП СВВ. МЦЦ. ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ ТА МАТЕРІ ЇХ СОФІЇ СМТ КЛАВДІЄВО-ТАРАСОВЕ БОРОДЯНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі браття і сестри, віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату!

Сьогодні нашу Церкву представники Православної Церкви України намагаються знищити та, для здійснення своїх планів, використовують різні методи, які часто є підступними і протизаконними.

29 липня 2019 р. наша релігійна громада виявила бажання підтримати Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, і на зборах прийняла рішення залишитися у складі Української Православної Церкви Київського Патріархату. Але, не дивлячись на це, Указом Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія (Думенка) було змінено нашого настоятеля отця Сергія Струка на представника ПЦУ прот. Івана Дзюбу, що стало грубим втручанням у діяльність релігійної громади Київського Патріархату та причиною розпалення ворожнечі між її віруючими. Відразу після цього, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державним реєстратором у нашій релігійній громаді протизаконно було змінено керівника на представника ПЦУ прот. Івана Дзюбу. Саме Дзюба І.І. 01 серпня 2019 р. зібрав прихильників ПЦУ та Протоколом вніс зміни до Статуту релігійної громади Київського Патріархату. На підставі цього Протоколу 02 жовтня 2019 р. було зареєстровано в державних органах нову редакцію Статуту та змінено назву релігійної громади УПЦ КП на громаду ПЦУ, чим було незаконно позбавлено реєстрації громаду Київського Патріархату.

В подальшому представникам ПЦУ вдалося підробити документи на церковне майно та, на підставі підробних документів, виграти два суди першої та апеляційної інстанцій. Таким чином, суди першої та другої інстанцій практично узаконили право власності представників ПЦУ на церкву, в якій наша релігійна громада здійснює богослужіння та парафіяльний будинок, в якому проживає наш настоятель протоієрей Сергій Струк з родиною. Рішенням суду було зобов’язано нашого настоятеля звільнити ці будівельні об’єкти та передати ключі старості релігійної громади ПЦУ.

10 липня 2021 р. нашим настоятелем прот. Сергієм Струком до Верховного суду України було подано Касаційну скаргу. Просимо вашої молитви, щоб Верховний суд України прийняв її до розгляду та виніс справедливе рішення. В Касаційній скарзі нами були подані всі докази підробки документів на земельну ділянку та, побудовані на ній, церкву і парафіяльний будинок; а також порушення, вчинені суддями під час судового процесу, з якими ми хочемо ознайомити також і громадськість.

Справа в тому, що судом першої інстанції з самого початку було прийнято позов від неіснуючої релігійної громади (не вказано її канонічну приналежність), але перше спрощене Рішення суду було надано вже релігійній громаді УПЦ, а після прохання від захисника позивача судом було надане повне Рішення вже релігійній громаді ПЦУ. Таким чином, позов був прийнятий від однієї релігійної громади, а Рішення суду отримане іншою релігійною громадою, яка позову не подавала, що є суттєвим порушенням з боку суду першої інстанції.

Крім цього, представниками ПЦУ до суду не було надано документа, на підставі якого вони підтверджують своє право власності на церкву та парафіяльний будинок, а саме: “Акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію від 26.12.2008 р.”, на підставі якого державним реєстратором Цуруль І.М. 13.12.2019 року було надано представникам ПЦУ Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Справа в тому, що такого Акту ніколи не було і не могло існувати, адже будівництво храму було розпочате лише в 2010 р. з приходом на парафію протоієрея Сергія Струка, а будівництво парафіяльного будинку в 2013 р., і тому в 2008 р. цих об’єктів просто не існувало. Більше того, вони не були взагалі введені в експлуатацію, адже земельна ділянка, на якій вони знаходяться, в Генеральному плані селища до 2019 р. мала інше цільове призначення, під особисте житлове будівництво.

Крім цього Акту, право власності релігійної громади ПЦУ підтверджується також сумнівним Технічним паспортом, який був виготовлений в 2019 р., але дивно те, що в цей період у представників ПЦУ не було доступу до цих будівельних об’єктів, адже в парафіяльному будинку проживала родина настоятеля. Підтвердженням того, що даний документ підроблений є також видана ТОВ “ЄВРОБУД” 07.06.2021 р. Довідка про технічні показники об’єкта нерухомого майна, в якій чітко прописано реальні розміри вищезгаданих будівельних об’єктів та вказано, що церква була побудована в 2010 р., а парафіяльний будинок в 2015 р. Такі висновки ТОВ “ЄВРОБУД” ґрунтуються на основі документів та розмірів, які були зроблені для виготовлення Технічного паспорту в 2015 р. на замовлення нашої релігійної громади.

Не звернули судді свою увагу і на те, що сама земельна ділянка з кадастровим номером 3221055500:02:015:0034, на якій побудовані вищезазначені будівельні об’єкти, 30.07.2015 р. вже була зареєстрована в Державному земельному кадастрі. Отже, повторне її внесення в державний кадастр 21.08.2019 р. Державним реєстратором є незаконним, що також підтверджує факт підробки документів представниками ПЦУ. Всі ці докази нашою релігійною громадою були подані до суду.

Зараз в Бородянському відділку поліції відкрита кримінальна справа за ст.358 ч.1 КК України “Підробка документів…”, в якій проводиться досудове розслідування відносно підробки вищезгаданих документів. Надіємось на те, що Верховний суд врахує всі ці докази, які були йому надані, і прийме нашу Касаційну скаргу до розгляду.

Також, до Бородянського відділку поліції протоієреєм Сергієм Струком подано заяву про вчинення ще одного кримінального правопорушення з боку релігійної організації ПЦУ за ознаками ст.205 ч.1 КК України “Внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості”. В цій заяві отець Сергій просить порушити кримінальне провадження відносно неправдивого внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також незаконну його зміну, як керівника релігійної громади УПЦ КП на представника ПЦУ.

В подальшому наша релігійна громада буде продовжувати інформувати про перебіг подій та просить ваших молитов за відновлення справедливості і збереження Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Громада святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії УПЦ КП смт. Клавдієво-Тарасове

Поділитися дописом:

Наступна

24 липня - день пам'яті святої рівноапостольної княгині Ольги

23.07.2021
«Величаємо тебе, свята рівноапостольна княгине Ольго, як зорю ранню, що із землі нашої засяяла, і світло віри православної народу своєму провістила». Такими словами віруючі українці прославляють свою святу княгиню Ольгу, провісницю християнської ери на теренах Руси-України, пам’ять якої відзначається Церквою 24 липня. Поділитися дописом: