Віряни Київського Патріархату просять Президента України захистити їхні конституційні права

5 серпня 2019 року, наступного дня після заклику Патріарха Філарета захистити Київську Патріархію, ініціативна група парафіян Свято-Володимирського кафедрального собору підготувала і почала надсилати звернення до гаранта Конституції Президента України Володимира Зеленського з проханням захистити їхні конституційні права на свободу совісті і віросповідання.

Із зверненням парафіян Ви можете ознайомитись на нашій сторінці. Лист-звернення до Президента є у прикріпленому файлі.

“Дорогі брати і сестри!

Наша рідна Українська Православна Церква Київського Патріархату під загрозою – нашу Церкву та Патріарха Філарета намагаються цинічно знищити.

Митрополит Епіфаній і його Синод утворили комісію з ліквідації Київської Патріархії. Допомагають їм у цьому чорному ділі чиновники, служителі колишнього Президента Порошенка.

Патріарху Філарету загрожує реальна небезпека!

Небайдужі громадяни, православні українці, патріоти з усієї України та з цілого світу, обурені таким несправедливим і кричущим ставленням до Патріарха Філарета, незламного борця за автокефалію, вони вимагають не порушувати конституційні права та свободи вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Люди доброї волі звертаються з особистою заявою з цього приводу до гаранта Конституції Президента України Володимира Зеленського.

Ви можете також долучитися до всенародної акції з порятунку Київського Патріархату та Патріарха Філарета. Для цього треба роздрукувати заяву, заповнити її та направити листом за адресою: Київ, вул. Банкова, 11, 02000.

Ми маємо спільно врятувати Київський Патріархат і Патріарха Філарета.

Врятуємо їх, врятуємо Україну!”

Парафіяни Володимирського собору

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ВОЛОДИМИРУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Вул. Банкова, 11, Київ, 02000

Від гр.___________________________________

/Прізвище, ім’я, по-батькові/

Адреса, тел., ел. пошта:_________________________________

___________________________________

___________________________________

Шановний Володимире Олександровичу!

Я вірянин(-ка) Української Православної Церкви Київського Патріархату звертаюся до Вас, як гаранта Конституції України, з проханням захистити мої законні права та свободи, зокрема, право на свободу совісті, визначене ст. 35 Конституції, ст. 18 Загальної декларації прав людини, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 9 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Сьогодні Українську Православну Церкву Київського Патріархату у незаконний спосіб зняли з державної реєстрації. Зокрема, чиновники Міністерства культури України та представники Православної Церкви України (ПЦУ) намагаються знищити Київську патріархію УПЦ КП, привласнити її фінанси та захопити Володимирський патріарший собор Києва та інші храми і споруди. Створена незаконна комісія з ліквідації УПЦ КП, куди входять представники іншої конфесії – ПЦУ. Постала загроза знищення духовного авторитета українського народу, предстоятеля УПЦ КП – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Православна Церква України є новоствореною релігійною організацію до якої ми, віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату, не маємо відношення, а отже, й вони не мають права втручатися у життя нашої конфесії, яка є окремою юридичною особою. Рішення про продовження існування УПЦ КП прийняв головний керівний орган Церкви – Помісний собор 20 червня 2019 р.

Просимо сприяти поверненню державної реєстрації УПЦ КП, Київської патріархії та забезпечити наше конституційне право на свободу совісті. Ми хочемо належати до тієї Церкви, парафіянами якої є з 1992 року – Української Православної Церкви Київського Патріархату. Прошу доручити відповідним державним органам розглянути мою скаргу, вжити всіх можливих заходів щодо недопущення порушення моїх конституційних прав. Прошу у порядку Закону України «Про звернення громадян» надати відповідь про результати розгляду справи на мою поштову адресу.

Сподіваюсь, що за Вашим втручанням припиниться беззаконня, рейдерство та буде забезпечене дотримання прав і свобод віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату.

З повагою

                                                       __________________________________/ підпис/

«____» серпня 2019 р.

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет взяв участь у засідання Поважної Ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

10.08.2019
9 серпня 2019 року у Музичній залі Національної філармонії відбулося засідання Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя “Орден святого Пантелеймона”. Розпочав засідання Голова Поважної ради Василь Князевич, після чого було заслухано лічильну комісію щодо результатів голосування Поважної ради у 2019 році та затверджено результати. Під час засідання Поважної ради […]