Митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф відкликав свій підпис під постановою т.зв. Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року

Митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, слідом за Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, відкликав свій підпис під постановою, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що на цю постанову посилаються чиновники Міністерства культури України, які відмовляються здійснити державну реєстрацію постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 року, якою була скасована постанова т.зв. Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року.

Через це, митрополит Іоасаф повідомив Міністра культури, молоді і спорту України Володимира Бородянського про відкликання свого підпису під постановою від 15 грудня 2018 року.

Міністру культури, молоді та спорту України
Володимиру Бородянському

Повідомлення про відкликання підпису
під постановою, так званого, Помісного Собору
Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 15 грудня 2018 року

Попри численні спроби реєстрації постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 року відповідно до вимог частини 11 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», на жаль, державним секретарем Міністерства культури України Карандаєвим Р. така державна реєстрація не здійснюється.

При цьому мають місце посилання на Постанову, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, що скасована Постановою Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 року.

Із огляду на вищевикладене та продовження практики посилань державного органу на Постанову, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, повідомляю про відкликання свого підпису під нею.

Відкликання підпису, як допустиму юридичну дію, обумовлюю положеннями статей 9 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 22 та 35 Конституції України, якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізовують право на свободу совісті в Київському Патріархаті.

Окремо зазначаю, що цей Собор не може вважатися Помісним Собором Київського Патріархату через порушення процедури скликання, передбаченої положеннями по Статуту. Однак саме дотримання цієї процедури гарантує прийняття обдуманого і виваженого, а від того і справедливого рішення. Збір підписів здійснювався зі спеціальною надзвичайною поспішністю в Теплій Софії з іншою метою зборами кліриків і мирян. Як пояснили збірники підписів – вони зробили це у відповідь на ультимативну умову «греків», що знаходилися в іншому приміщенні, для проведення «Об’єднавчого Собору» і заснування, так званого, ПЦУ грецьких архієреїв.

Виходячи із вищевикладеного, вважаю що підпис мій було поставлено ще і в результаті обману, і, тому, він не може мати юридичної сили.

Відтак у подальшому підпис Митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, постійного члена Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату під Постановою, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року надалі прошу вважати недійсним.

ІОАСАФ,
Митрополит Білгородський і Обоянський

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у день свята Обрізання Господнього

14.01.2020
14 січня 2020 року, в день свята Обрізання Господнього, коли Православна Церква вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379 р.) та святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (1647 р.), Святійший Патріарх Філарет звершив уставні богослужіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: