У Харкові жорстоко побили секретаря Харківської єпархії ігумена Даниїла (Лисовина)

На секретаря Харківської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату ігумена Даниїла (Лисовина) був здійснений бандитський напад прямо в єпархіальному управлінні. Про це повідомляє єпископ Харківський і Богодухівський Ілля на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

7 листопада 2019 року серед білого дня троє невідомих напали на священика, коли він зайшов до Харківського єпархіального управління, розташованого по вулиці Белінського, 20 і жорстоко його побили.

Напад мав на меті залякування, тому як нічого з речей не було взято і при побитті нападники вигукували погрози на адресу Церкви Київського Патріархату та отця Даниїла.

Кілька годин отець Даниїл знаходився без свідомості. Він був госпіталізований і знаходиться в четвертій міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги.

У лікарні священику була надана необхідна допомога, зроблена томографія, зафіксовані побої і викликана поліція. Поліція взяла свідчення і склала протокол. Дана подія занесена до реєстру, розпочато розслідування. Поліцією також зафіксовано той факт, що ранніше на адресу отця Даниїла вже надходили погрози, неодноразово зривалися оголошення про богослужіння в єпархіальному управлінні, відбувалися акти хуліганства і вандалізму.

Ранніше в цій будівлі розташовувалася Свято-Успенська громада Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка була зареєстрована ще в 1998 році. І з того часу отець Даниїл був настоятелем цієї громади. З цього року він був призначений секретарем Харківської єпархії.

З огляду на те, що в Харківській області Московський Патріархат фактично є монополістом церковного життя, то ще з тих пір існування цієї громади викликало незадоволення у прихильників УПЦ МП. Але, вдавалося обходитися без радикалізму.

Ситуація різко загострилася після рейдерського захоплення ПЦУ єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату у м.Харків, розташованого по вулиці Семінарська, 4 і будівлі, котра належить Київському Патріархату по вулиці Танкопія, 8 «А». І тому, єпископ Харківський Ілля був змушений перенести єпархіальне управління до будівлі на Белінського, 20.

Ще з кінця 90-х років минулого століття Київському Патріархату довелося стикатися з тиском в Харківській області. Причому, тиску за участю державного адмінресурсу. Наприклад, Церкві відмовляли в реєстрації громад, забирали земельні ділянки, на які подавались заявки і передавали їх УПЦ МП, також забирали приміщення. Фактично, з тих пір йдуть судові розгляди і по будівлі на вул. Белінського, 20.

На сьогоднішній день ця будівля знаходиться під арештом. Майно описано. Заблокована навіть пенсійна картка отця Даниїла, по якій він отримує пенсію по інвалідності, оскільки є інвалідом 2-ї групи. Таким чином, він залишений судом взагалі без засобів до існування.

З цього питання подавалися судові позови і єпархія робила запити в різні структури з проханням пояснити і припинити свавілля по відношенню до даного священика.

Зрозумілих відповідей єпархія не отримали і свавілля триває до сьогоднішнього дня, допоки не вилилось у відверте насильство.

Хотілося б звернути увагу на те, що за весь час існування УПЦ Київського Патріархату в Харківській області не дивлячись на гоніння і наклепи, Церква жодного разу не виявляла агресії по відношенню до будь-якої конфесії. Ми намагалися жити мирно згідно Євангельських заповідей. Жодного разу не переступали червону межу і не брали участь в будь-яких акціях і не робили ніяких агресивних дій щодо наших опонентів. Ми не хочемо даремно нікого звинувачувати в даному нападі, а тільки сподіваємося, на об’єктивне розслідування слідчими органами поліції даної події і об’єктивного і справедливого ставлення з боку суддів.

Просимо святих молитов за здоров’я ігумена Даниїла і за Божу милість над Українською Православною Церквою Київського Патріархату.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Треба боротися із гріхом, і зі злими духами, просячи через нашу слабкість допомоги у Бога" - Патріарх Філарет

12.11.2019
10 листопада 2019 року, в Неділю 21-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршомусоборі. Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет, звершив Всенічне бдіння. Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму. За богослужінням Святійший Владика виголосив […]