Всенічне бдіння з чином винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14 серпня Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.).

13 серпня 2021 року, напередодні свята, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив всенічне бдіння з чином винесення Хреста. Наприкінці богослужіння, після Великого славослів’я, Предстоятель виніс з вівтаря Хрест на середину храму, після чого всі присутні у храмі вклонилися святині.

Завтра, 14 серпня, Патріарх Філарет звершить Божественну літургію у Володимирському соборі о 10 годині. Із самого ранку і впродовж дня духовенство буде окроплювати освяченою водою зілля, яке віруючі принесуть до храму.

Свято винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього має візантійське коріння. Історія розповідає про те, що у Візантійській імперії (і особливо в багатолюдному Константинополі) – як раз на серпень припадали спалахи різних інфекційних епідемій, від яких вмирало безліч людей. Віруючі ж люди завжди шукали захист у Бога. Тому 14 серпня Патріарх Константинопольський разом з кліром та імператором виносили з царської скарбниці Чесне Древо Животворчого Хреста Господнього (саме того Хреста, на Якому був розіп’ятий Спаситель). І робили хресний хід по місту, щоб Господь своїм Хрестом врятував людей Своїх. Хресні ходи з Хресним Древом тривали майже два тижні – до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Також служилися водосвятні молебні і святою водою щедро окроплялись жителі, вулиці і будинки Константинополя для вигнання усякої скверни і хвороби.

З Візантії свято перейшло й до нас. Звідси ж і звичай здійснювати на ранній свята винесення з вівтаря хреста, прикрашеного квітами, і поклоніння перед ним.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14.08.2021
14 серпня 2021 року, у день свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’яті старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: