Всенічне бдіння з чином винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14 серпня 2020 року Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.).

13 серпня, напередодні свята, Святійший Патріарх Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив урочисте Всенічне бдіння з чином винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього.Наприкінці богослужіння, після Великого славослів’я, Предстоятель виніс з вівтаря Хрест на середину храму, після чого присутні у храмі вклонилися святині.

Завтра, 14 серпня, Патріарх Філарет звершить Божественну літургію у Володимирському соборі о 10 годині. Із самого ранку і впродовж дня духовенство буде окроплювати освяченою водою зілля, яке віруючі принесуть до храму.

Свято винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього має візантійське коріння. Історія розповідає про те, що у Візантійській імперії (і особливо в багатолюдному Константинополі) – як раз на серпень припадали спалахи холерних та інших інфекційних епідемій, від яких гинуло безліч людей. Віруючі ж люди завжди шукали захист у Бога. Тому 14 серпня Патріарх Константинопольський разом з кліром і самим імператором виносили з царської скарбниці Чесне Древо Животворящого Хреста Господнього (саме того Хреста, на Якому був розп’ятий Спаситель). І робили хресний хід по місту, щоб Господь своїм Хрестом врятував людей Своїх. Хресні ходи з Деревом тривали майже два тижні – до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Також служилися водосвятні молебні, і святою водою щедро окроплялись жителі, вулиці і будинки Константинополя для вигнання усякої скверни і хвороби.

З Візантії свято перейшло й до нас. Звідси ж і звичай здійснювати на ранній свята винесення з вівтаря хреста, прикрашеного квітами, і поклоніння перед ним.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14.08.2020
14 серпня 2020 року, у день свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’яті старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: